Gymnastický míč pro děti na hraní i na cvičení


Mohou jej po sobě házet – skvělou zábavou v otevřeném a rozsáhlém venkovním prostranství, kde nehrozí žádný karambol, je házení gymnastickým míčem proti sobě. Může jít o hod přímý nebo s odrazem o zem, je to náročné tělesné cvičení, které posiluje většinu svalstva horních i dolních končetin a trupu. Zároveň jde o velmi bezpečnou hru, která nikoho nezraní, gymnastický míč pro děti Cvič dom je pružný a dostatečně měkký, nemá žádné ostré hrany a není natolik těžký, že by jim ublížil v podobě odřenin a modřin.

gymnastický míč

Mohou jej koulet – kutálení míče po rovině je rovněž zajímavý podnět, jak trávit volný čas venku za domem nebo v parku na trávníku. Zábavné je i posílání míče z kopce z větší vzdálenosti, kdy jej musí ten, kdo je dole, včas odchytit. Situaci lze ještě ztížit tím, že z kopce míč pošlete tak, aby hodně odskakoval do výšky.

gymnastické míče

Mohou na něm jen sedět – gymnastický míč je výborná pomůcka i pro chvíle oddechu, kdy se na něj pouze posadíte a relaxujete. Je to dokonalý antistresový prostředek, zvláště tehdy, když se spolu s ním mírně pohupujete. Pohupování si užijete doma u psacího stolu, při učení, při posezení s kamarády a práci nebo hraní na počítači. Pamatujte však, že míč nenahradí klasickou pevnou židli, k sezení jej využívejte pouze občasně.

Mohou si jej vzít k vodě – mnohem zábavnější pobyt u vody, nežli s míčem nafukovacím z tenké polyetylenové vrstvy, je s míčem gymnastickým. Je natolik pevný, že se dětem neprotrhne, když jej při pinkání náhodou srazí na ostrý kámen, špičatá stébla posečených travin a mnoho dalších nebezpečných ostrých předmětů. Na břehu se dá po něm povalovat a ve vodě si s ním užijete spoustu legrace vzhledem k tomu, že je velký a těžký, a že dokáže rozpohybovat i vodní hladinu. Můžete na něm provozovat s dětmi kotouly s potápěním, zaházet si s ním, přetahovat se o něj, podplavávat jej, skákat na něj šipku nebo skok s dosedem, jen počítejte s tím, že je ve vodě velmi vratký, a že vás může jeho neočekávaný pohyb i nemile překvapit.

Theme: Overlay by Kaira