Rubrika: Internet

Reklama a roky


Toto vajíčko, kterému se říkalo patřičně říkalo Pan Vejce, dělalo vlastně předěl mezi jednotlivými reklamními šoty. Na druhém programy pak bylo také, ovšem s ofinou, a proto mu lidí říkali Paní Vajíčková. Reklamy tehdy nebyly nijak nápadité, ale byly. V dnešní době jsou spíše na zdech, na autech, a především na internetu. Ten je jimi doslova zahlcen a přecpán. Jenže on každý podnikatel ví, že je to extra výhodné. Sem proudí miliony lidí a zde mít reklamu znamená mít také vyšší obrat, a to dosti podstatně. A když se mu podaří umístění reklamy zadarmo, je to prostě největší terno.

znázornění internetu

Abyste rozuměli, platí se za umístění reklamy. Čím výhodnější, tím také dražší. Ale reklama, které se říká PPC je v tomto ohledu zcela zadarmo. Ta zkratka také vysvětluje, proč tomu tak je. Anglický výraz Pay Per Click znamená v překladu totéž jako Plať Za Klik. Takže by to byla v naší mateřštině zkratka PZK, ale tomu by asi nikdo nerozuměl. Proto jsou zde agentury, které umí s těmito reklamami doslova kouzla a dostanou je skoro všude. Dokonce zařídí i audit PPC. Což je perfektní služba navíc.

práce na síti

Taková reklama může být umístěna naprosto všude, ale nejlépe je mít ještě vlastní web, protože firma bez webových stránek prostě neexistuje. Co je to platné, když si někdo zapamatuje z reklamního banneru název firmy nebo společnosti a pak je nenajde na internetu. Pouze název firmy mu moc platný nebude. Proto má web každá firma, každá společnost a každý soukromník. Ti všichni pak samozřejmě chtějí, aby byli co nejvíce nahoře po vyhledávání. Jistě víte, že když něco hledáte, objeví se vám výsledky pod sebou. A ten, kdo je nahoře, ten to má nejlepší. Proto by chtěl každý web na této pozici. Ale tam může být jen jeden. Ovšem pozice těch dalších je také výborná. Jak na to? Musí se udělat SEO analýza a podle ní postupovat dále. Když se vše udělá správě, bude web nahoře mezi prvními.

Proč je pro průzkumný vrt cena tak vysoká

Vzhledem ke stále rostoucím cenám prakticky všech komodit není divu, že se lidé snaží šetřit, kde se dá. A jednou z možností, kterou majitelé rodinných domů mají, je vybudování vlastní studny. Tak budou mít, alespoň teoreticky, vodu zadarmo, což ročně uspoří poměrně velkou částku. Bohužel to není tak jednoduché. Nejprve je potřeba zjistit, zda je vůbec možné studnu postavit, a za průzkumný vrt cena není zrovna nízká. Toto zjištění mnoho lidí překvapuje, koneckonců teoreticky jde jen o vyvrtání díry do země, ne?

stavba studny

Ve skutečnosti je součástí průzkumných vrtů mnohem více. V první řadě je to samozřejmě potřebné vybavení, a to nejen na vyvrtání, ale i na odběr vzorků, jejich zpracování a analýzu. A to není zrovna levná záležitost, i když je pravdou, že se jejich cena rozmělní mezi větší množství zákazníků.

Dále je to plat zaměstnancům. Přeci jen, ani ti svou práci nedělají zadarmo. Je to jejich obživa, a tak je pochopitelné, že za ni chtějí dostat zaplaceno. A ačkoliv jim výplatu samozřejmě dává firma, pro kterou pracují, v konečném důsledku vše zaplatí koncový zákazník.

zakrytá studna

Následně je tu také analýza vzorku. Ta může být, v závislosti na okolnostech, časově i finančně poměrně náročná. Zde záleží samozřejmě na rozsahu průzkumu a na tom, k jakému účelu bude sloužit. Přeci jen bude nutná podrobnější analýza, pokud chceme vybudovat studnu s pitnou vodou, než když chceme jen nádrž na zachytávání a zpracování dešťovky.

Dále je potřeba si uvědomit, že vše, o čem dosud byla řeč, se týká pouze úvodního průzkumu. Musíme počítat s tím, že pokud tento dopadne dobře, čekají nás další výdaje a povinnosti, konkrétně podání žádostí o povolení stavby, registraci studny či jiného vodního díla, nehledě na stavbu samotnou. To vše celkovou částku ještě zvýší.

Je tedy otázkou, zda je to skutečně tak výhodné a zda opravdu ušetříme. Měli bychom si tedy již předem spočítat návratnost této investice. Jen tak zjistíme, zda se nám skutečně vyplatí.

Když potřebujete čarovat a malovat

Pokud jste začínající grafik, čaromág nebo jen přílišně zapálený jednotlivec, narazili jste na ten pravý článek, kde si rozebereme, které editory, opravdu za to stojící, si stáhnout.
textový editor

1) GIMP

GNU image manipulation program, neboli ten nejvíc klasický grafický editor, který poznají všichni, kteří začínali, začínají nebo budou začínat. Co se musí uznat za pravdu, tak oproti placeným nebo i jiným editorům značně zaostává a občasné pády se u něj také vyskytují, což dokáže naštvat hlavně ty zapálené, kteří si často neukládají projekty. Je však tím lepším, co jde zadarmo sehnat a na špičce se už dlouhou dobu drží a pokud chce někdo začít, je pro něj Gimp určitě dobrá volba. Je pravda, že uživatelské rozhraní je poněkud chaotičtější a člověk si na to musí zvyknout a jeho instalace provází celá řada reklam. Na internetu je však zdarma ke stažení s tím, že má dedikovanou celou webovou stránku.

2) Fotor

Další grafický program volně stažitelný online, který ocení zejména ti, kteří pracují s fotkami a chtějí vytvářet zajímavá díla, neboť v tomto programu můžete kombinovat až tři různé fotky najednou s rozličným stínováním a vytvořit tak jedinečná díla. Výhodou je, že není třeba nic stahovat, všechno lze dělat on-line a zdarma.

3) Pixl

Další on-line editor zdarma, který je nejvíce využívaným programem na celém světě. Využívá se hlavně pro e-komerci a byznys a má hned čtyři různé edice, všechny zdarma s tím, že dva z nich mohou být použity také jako aplikace.

4) PicMonkey

Pokud neplánujete graficky editovat za peníze, ale chcete si sami pro sebe udělat pouze pěkné obrázky, které budou stát za to, umístit je například na některé ze sociálních sítí a užít si jedinečnosti svých fotek spolu s přáteli, může pro vás být PicMonkey ta správná volba. Program také umožňuj vytvářet koláže – to samé se uplatní i pro chytré byznysmeny, kteří nechtějí platit grafika, protože potřebují naházet jenom pár produktů na jeden podklad.
siluety člověka
Tady to máte, 4 nejběžnější a nejužívanější a stále nejlepší programy, za které nemusíte platit. Všechny mají více méně dobře přehledné uživatelské rozhraní a velkou základnu uživatelů, kteří pro své oblíbené programy dělají možná až příliš. Zbývá tedy už jen na vás – na co tedy čekáte?

Jak být úspěšný na internetu

Cesta k úspěchu na internetu je stejná jako ta v reálném životě – zdlouhavá a náročná. Nic nepůjde ze dne na den, takže nepropadejte frustraci a připravte svou energii k běhu na dlouhou trať.

1. Důležitý je plán. Pro někoho je úspěch mít sto tisíc followerů na instagramu, pro někoho vydělávat si na živobytí vedením úspěšného eshopu, pro někoho statisíce zhlédnutí jejich videa či blogu. Proto je důležité ujasnit si, co znamená úspěch právě pro vás a v čem vlastně chcete uspět.
ikony v mobilu
2. Dělejte to, co vás baví. Pokud se do toho budete nutit, na vaší práci to půjde znát a vy tak nebudete produkovat kvalitní obsah. Dělat to, co vás naplňuje a baví je základním krokem k úspěchu. A hlavně dělejte to nejlépe, jak umíte. Pokud do své práce nebudete dávat vše, opět váš obsah nebude kvalitní.

3. Vytvořte si strategii. Promyslete si veškeré kroky, které musíte podstoupit a ujít, abyste svého cíle dosáhli. Je třeba každý den natočit nové video? Je potřeba vyřešit umístění ve vyhledávačích a vytvořit promakaný web pro vás eshop? Ujasněte si, co chcete dělat, čeho chcete dosáhnout a co pro to musíte udělat.
květina za pc
4. Zapojujte se do komunit. Ať už se jedná o sociální sítě či cokoli jiného, buďte součástí komunity lidí, které spojuje stejná věc. Věnujete se knihám a chcete úspěšný blog s recenzemi? Choďte na knižní akce, vytvořte si i jiné sociální sítě a buďte v kontaktu s lidmi, kteří dělají to samé. Cesta k úspěchu nemusí být osamocená.

5. Buďte trpěliví a vytrvalí. Pokud děláte něco, co vás po půl roce přestane bavit, asi to nebude mít moc smysl. Na každého někdy přijdou chvíle, kdy má chuť se vším seknout. Nedělejte to, vytrvejte a časem okusíte, jak chutná úspěch.

Pamatujte, že i ti nejúspěšnější na internetu začínali stejně jako vy. Od nuly. K úspěchu jim pomohla vytrvalost a snaha být co nejlepší. Zkrátka svou práci dělali nejlépe, jak uměli. To samé dělejte i vy.

Co je na erotických masážích Praha tak přitažlivého

Stres a antistres – léčba stresu masážemi je nesmírně účinná metoda. Pokud ji zkombinujete s meditacemi a vhodnými adaptogenními bylinkami, pak se výsledný efekt musí dostavit. Erotické masáže Praha jsou ještě vyšší „level“ masérských technik, zvláště tehdy, máte-li štěstí na jemnou, citlivou a empatickou ženskou duši.

Lymfatický systém – rozproudit lymfu tak, aby spolehlivě odváděla toxické zplodiny z těla a naopak jej zásobovala živinami je možné vhodným sportem, jako je např. plavání. Zároveň se tím tolik nevyplavují kortizol, adrenalin a další stresové hormony do krevního oběhu. To samé lze ovšem prožít i pod rukama zkušené masérky. A nejen pod rukama, může vás laskat celým povrchem svého těla včetně hebkých plosek chodidel.

ženský pupík

Slast a rozkoš – každá masáž prováděná citlivě, aniž by došlo k poškození svalového pletence a nervového systému, přináší uvolnění, zklidnění, a možnost dopřát si velmi příjemné pocity. Jestliže je do tohoto okruhu zahrnuta i pozornost na nejcitlivější erotogenní zóny, pak se rozkoš stupňuje a někteří lidé právě proto považují klasické erotické masáže za vrcholný zážitek, který převálcuje i pohlavní styk. Zdá se vám takové porovnání nesmyslné? Pak si uvědomte, kolik energie a svalové námahy musí muži vynaložit, aby dosáhli uspokojení partnerky a na závěr i svého vlastního vrcholu, a v jakých mnohdy až krkolomných polohách se milenci nachází.

dívka v polích

Vzrušení – potěšení z erotických masáží přináší i vzrušení při pohledu na obnažené, překrásné dívčí tělo, všechna jeho smyslná, vnadná zakřivení, v přirozené podobě. Vychutnat si něco takového bývá vrcholným zážitkem a přáli bychom si prožívat tyto slastné okamžiky častěji. Pro některé z vás může být i překvapivé, že vzrušení dokážou navodit kromě ňader, klína a hýždí i docela odlišné partie – širší klenuté boky, ploché bříško, roztomilé oči, tvar úst, provokativní kotníky a prsty na nohou, anebo vnadná šíje a husté dlouhé, rovné vlasy.

Šikana na síti

Internet je v dnešní době a v našich podmínkách dostupný prakticky všem, tedy i dětem, a právě děti jsou nejvíce ohroženy tzv. kyberšikanou. Prvním krokem virtuálního predátora bývá získání důvěry oběti. Děti, které jsou přirozeně důvěřivé, navíc často nejisté, trpící pochybnostmi o sobě rychle podlehnou iluzi důvěrnosti, neboť útočník se tváří jako kamarád, předstírá že je ve stejném věku jako dítě a trápí ho stejné problémy, případně že má stejné záliby.

Děti v kyberprostoru

V další fázi se komunikace začne týkat osobních věcí, útočník se začne snažit získat od své oběti důvěrné informace případně choulostivé fotografie, je až překvapující, jak snadno je děti poskytnou. Brzy poté ale přichází kruté probuzení, původně kamarádská komunikace se rychle změní ve vydírání zastrašování, nebo zesměšňování. Jednou z nejnebezpečnějších věcí je, když se agresor pokusí vylákat, nebo donutit dítě ke schůzce.
Sociální média

Jak reagovat? Prevence bývá obtížná právě proto, že dítě hledá na internetu určitou samostatnost nezávislost na rodičích, ti proto obvykle nemají ani tušení co se děje až do té doby, než dojde k neštěstí, nebo v lepším případě, kdy dítě neunese nátlak a zhroutí se. Praxe všeobecně ukazuje že zákazy internetu, nebo sociálních sítí nejsou řešení. Dítě je vždy dokáže nějak obejít, a navíc se díky nim stane vyvrhelem mezi svými vrstevníky. Ať už se nám to líbí nebo ne část našich životů i část životů našich dětí se odehrává ve virtuálním prostředí internetu. Naopak platí zásada že čím lepší a upřímnější vztah máme ke svým dětem tím menší mají potřebu hledat ho na síti a také tím méně se stydí, nebo bojí přiznat nějaký problém.
Zločin na síti

Internetová kriminalita se ovšem netýká jen obtěžování, mnoho dětí například přiznává že si na internetu objednaly nějaké zboží, které jim nikdy nepřišlo, stahování aplikací bez licence zase znamená riziko ztráty dat nebo poškození zařízení

Zkrátka a dobře o rizicích které na ně číhají v kyberprostoru je dobré s dětmi mluvit, raději desetkrát vysvětlovat, než jednou zakazovat

Na kolik si ceníte úspěchu ve vyhledávačích?

Ptáte se, jaká cena seo optimalizace vám ještě stojí za to? Pokud vás optimalizace webových stránek pro vyhledávače dovede k vytčenému cíli v podobě skvělé pozice na prvních příčkách ve výpisu odkazů, tak je jasné, že se vám do takové práce vyplatí investovat nemalé peníze. Je to dáno především tím, že se vám tato investice v případě úspěchu rychle vrátí, a nejen to, vy na ní výrazně vyděláte. A o to jde přeci především každému obchodníkovi – na internetu je hlavně kvůli tomu, aby tam vydělával, ať už na svém zboží, službách anebo na čemkoli jiném. A jisté je, že když si k sobě vezmete toho pravého partnera, který dokáže naplnit, co slíbí, tak to nebude trvat dlouho a návštěvnost vašich webových stránek prudce vzroste – a to především proto, že se zlepší vaše pozice ve vyhledávačích. technologie.pngOvšem pozor, pokud o dobrou pozici skutečně stojíte, tak neváhejte a začněte na svém dobrém seo pracovat již nyní, protože nic se nestane ze dne na den a u seo optimalizace to platí tím spíše – na úspěch si budete muset počkat několik týdnů až několik měsíců. Avšak když si takový úspěch ve vyhledávačích budete schopni nadále podržet anebo jej dokonce ještě dále zlepšovat, pak takové čekání stojí za to. Mezitím si třeba můžete pilovat svou obchodní strategii, aby se vám podařilo každého návštěvníka webu proměnit ve spokojeného zákazníka vaší firmy.engine.jpg A spokojení zákazníci se vracejí, tím spíše, když vás vždy najdou na přední pozici ve vyhledávačích. Jen mizivé procento lidí dnes pátrá po prodejcích na internetu jinak, než skrze vyhledávače, jen málokdo si pamatuje konkrétní elektronickou adresu. Nejvíce lidí používá vyhledávač – je to snadné, rychlé a zadarmo. A navíc si většina lidí ještě ke všemu myslí, že odkazy, které vyhledávač zobrazí úplně nahoře, musí být přirozeně těmi nejlepšími nabídkami – vždyť my všichni podvědomě věříme v dobré kvality vítězů.

Theme: Overlay by Kaira