Rubrika: Domácnost

Profesionální služby bytového designéra

Bytový architekt přeměňuje sny a touhy klientů ve skutečnost.

Pokud dlouhodobě plánujete přestavbu svého bytu, byť by se jednalo i „jen“ o jednu místnost, doporučujeme vám obrátit se na profesionální služby bytového designéra, který vám poradí natolik, že nebudete věřit svým vlastním očím, jak se jeho zásahem může bydlení zmodernizovat a naprosto změnit. Ale stále tak, aby byla zachováno vaše pohodlí a abyste se i v „novém“ cítili „jako doma“, protože VY budete bydlet v zmodernizovaném bytě či rodinném domku a právě VY byste si měli užívat nového bydlení, které s citem pro vás navrhne interiérový designér.

rekonstrukce plá

Pro první kontakt bytového architekta Praha volte telefonický rozhovor, kde druhé straně sdělíte vaše představy, co chcete modernizovat nebo rekonstruovat, jaké máte plány a jak si představujete časovou osu prací. V neposlední řadě byste si měli naplánovat i maximální výši financí, které hodláte na celkové práce věnovat. Ale stále mějte v zásobě finanční rezervu – to pro všechny případy. Alespoň vás pak nic nepřekvapí. I když – pokud se s designérem domluvíte na přepokládané rekonstrukci a schválíte následně po několika konzultacích plán přestavby, podepíšete smlouvu o dílo, pak vždy sjednanou cenu bytové studio dodrží. Bytový architekt cena je zaručena!

Ale možná vy zjistíte v průběhu rekonstrukce, že by se vám líbilo ještě to či ono, tak proto je vhodné mít ještě menší finanční rezervu, abyste svůj nápad mohli uskutečnit „při jednom“.

odborníci řemeslníci

Připravte se také na to, že každá změna přináší něco nového, a i výhody, a díky profesionální realizaci vašeho interiéru, si zajistíte dokonalý komfort, na který se už těšíte, ale nedokážete si ho zatím představit.

Proto tu je designérské studio, které vám připraví i 3 D vizualizaci, abyste si mohli vaše sny představit mnohem dřívěji, než s nimi bude vůbec započato …. a než se na nich začne pracovat.

Už teď se můžete začít těšit!

Zvířátka, která s námi sdílejí domácnost – která pomáhají a která škodí


Rybenky
Jedná se o drobnou, stříbrnou, primitivní skupinu hmyzu žijící převážně na vlhkých místech. V koupelně se s nimi setkal téměř každý.  Setkat se můžeme nejčastěji s rybenkou domácí, můžeme potkat ale i teplomilnější rybenku skleníkovou. Přestože nepřenáší žádné nemoci, nejsou zrovna vítanými hosty, mohou lézt do potravin a pokud se silně přemnoží, mohou poškozovat i nábytek.
rybenka v rohu
Mouchy a komáři
Zde se jedná o nepříjemné vetřelce. Mouchy s námi rády sdílí jídlo a mohou jej kontaminovat. Komáři zase způsobují nepříjemné štípance a mohou i přenášet nemoci, hlavně v teplejších oblastech ČR. Nejlepší obranou proti nim jsou sítě proti hmyzu nainstalované do oken či balkónových dveří.
Potravinoví a šatní moli
Tito drobní motýlci jsou vskutku nepříjemnou záležitostí. Některé druhy s oblibou kontaminují téměř veškeré potraviny, ve kterých se pak setkáme s jejich housenkami. Larvy molů šatních zase mohou poškodit oděvy z přírodních materiálů. Nejlepší obranou proti nim je uchovávání potravin v uzavřených nádobách a pravidelný úklid.
Třesavky a jiní pavouci
Pavouky snad netřeba představovat. Nejčastěji se setkáme s třesavkami, nohatými pavouky s malým tělem, kteří si dělají pavučiny v rozích. Setkat se můžeme ale i s lepovkou jižní, zápřednicí mildeovou, různými druhy křižáků a pokoutníků a spoustou dalších. Přestože je mnoho lidí nemá rádo kvůli jejich vzhledu či neestetické tvorbě pavučin, jsou to naprosto neškodní spolubydlící. V české fauně nenajdeme žádné smrtelně jedovaté a jen málo druhů prokousne lidskou kůži. Mohou nám dokonce pomáhat v boji proti výše zmíněným škůdcům.
pavouk na zemi
Štírci
Jedná se o drobné klepíkatce, se kterými se můžeme setkat ve starších knihovnách. Vypadají jako několikamilimetroví štíři bez „ocásku“, odtud také jejich název. Jsou naprosto neškodní. Knihy nepoškozují a protože jsou draví, mohou naopak pomoci proti jiným bezobratlým, kteří by již škodit mohli.

Nosíte si práci domů?

Pracujete poctivě a šéf od Vás chce víc a víc? Pokud Vás do toho práce baví, je napůl vyhráno. V kanceláři jste dlouhé hodiny a doma na Vás manželka čeká s večeří, anebo nachystaná jít do kina, na které jste úplně zapomněl. To se stává a není to bohužel neobvyklé. Pomůže si to pořádně promyslet a zvážit možnost, že práci prostě doděláte doma. Není důležité, jestli z domu pracujete občas nebo každý den, podstatné je, jak si to zařídit, aby Vás nic nerušilo a měli jste na práci klid. Je třeba si nastavit určitá pravidla a podmínky, za jakých budete doma pracovat.
notebook na stole
Najděte si klidný kout na práci
Vytvořte si svůj vlastní prostor určený pouze na Vaši práci. Může to být nejmenší pokoj v bytě, pracovní kout v ložnici, nebo alespoň počítačový stůl v obýváku oddělený např. knihovnou, díky níž si vytvoříte polo-uzavřený prostor sami pro sebe. Pokud máte dům, možností máte více, můžete si předělat komoru na harampádí nebo nepoužívanou špajz a ani Vás to nemusí stát moc peněz. Stačí vymalovat, položit koberec, do stropního osvětlení dát silnější žárovku, ustavit stůl, počítač, tiskárnu, napojit internet, dát lampičku na stůl, k tomu pohodlnou židli, potřebné pracovní pomůcky na stůl a můžete začít. A jestli vykonáváte práci doma jen příležitostně a v malém rozsahu, dá se pracovat i v pohodlí obýváku, na sedačce nebo v křesle s notebookem na klíně, hlavní je mít na chvíli klid.

Nenechte se rozptylovat
Většinou domácí prostředí rozptyluje a svádí k častým přestávkám a jiným činnostem než je práce. Surfujete na internetu, pouštíte si videa, koukáte na film, svačinka sem, svačinka tam, telefonáty s kamarády apod. Většina lidí to vnímá tak, že když je doma, odpočívá. A nuťte se potom k perfektně odvedené práci. Děti pobíhají kolem, chtějí si s Vámi hrát, manželka za Vámi sem tam přijde pro Vás s nedůležitou otázkou a soustředění je pryč.
práce z domu
Chce to sebe-disciplínu
Musíte si nastavit jasná pravidla, jak skloubit práci doma s chodem domácnosti. To je zapotřebí především u dlouhodobé práce, kdy jste v podstatě celý den doma a ven chodíte maximálně vyvenčit psa. Je dobré si nastavit tzv. pracovní dobu, od kdy do kdy budete pracovat, kdy si vyčleníte čas na oběd nebo na přestávku. Pokud zajdete dál, můžete si své pracovní hodiny napsat na papír a přilepit na dveře pokoje. To aby ostatní členové rodiny věděli, kdy Vás mohou a kdy by neměli vyrušovat od práce.

Úspěch se dostaví
Nejdůležitější na tom je, na svém vytrvat a uvědomit si priority. Je zapotřebí vydělávat peníze, a když už máte tu možnost pracovat z domova, jistě o to nechcete přijít svou leností, nedodržováním termínů nebo na poslední chvíli odevzdanou lajdáckou prací. To by byla škoda. Stačí se přizpůsobit chodu domácnosti a chod domácnosti přizpůsobit Vám. Za čas si na to všichni zvyknou a Vaše pracovna, kout, nebo pracovní místo bude nedotknutelnou samozřejmostí a všichni jej budou respektovat.

Nenáročné rostliny pro začátečníky

Pokud vám doma zajde i kaktus, nebojte se, i přesto existuje pár rostlin, kterým by u vás mohlo být dobře. Stačí jim k životu opravdu málo a vy budete mít hned zelenější a veselejší byt. A třeba nakonec zjistíte, že už se bez pokojovek neobejdete a váš byt se nakonec promění v džungli.

tchýnin jazyk

Asparágus

Asparágus někteří kvůli jeho vzhledu mylně považují za kapradinu, avšak není tomu tak. Je z rodiny liliovitých a je to jedna z nejméně náročných pokojových rostlin, která nepojde snad nikomu. Ke svému životu potřebuje jen malé množství světla, nejradši bude na stinném místě. Stačí ho občas trochu zalít a párkrát za rok orosit lístky, zejména v létě. Na oplátku vám bude čistit vzduch od jedovatých škodlivin, a to se vyplatí.

Crassula ovata

Tomuto sukulentu stačí, když ho umístíte na okenní parapet s dostatečným množstvím světla a občas ho mírně zalijete. V létě jednou za týden, v zimě jednou za dva, klidně i za tři týdny. Opadané části sukulentu stačí položit zpátky na hlínu a zanedlouho se dočkáte nové rostlinky.

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk, nebo-li Sansevieria laurentii, je velmi oblíbenou pokojovkou našich babiček a častokrát ji můžeme vidět v nemocničních chodbách, školách nebo na úřadech. A to z jednoho jediného důvodu – je opravdu nenáročná. Produkuje velké množství kyslíku, a proto je vhodná do ložnice, pročistí vám vzduch a bude se vám lépe spát. Preferuje dostatek nepřímého světla, ale zvládne být krátkodobě i v úplném stínu. Jednou týdně ji zalijte a bude u vás nadmíru spokojená.
detail pokojové rostliny
Šplhavnice

U šplhavnice se můžeme setkat s různobarevnými listy. Existuje šplhavnice „zlatá“, žíhaná, světlá, tmavá,.. Zkrátka jejích druhů je spousta. Svými listy vám hezky vynikne mezi ostatními pokojovkami. Rychle se rozrůstá a nejlépe jí bude, když bude mít po čem „šplhat“. Nemá ráda vyloženě stín, ale dostatek nepřímého světla. Zalévá se až když má suchý substrát, občas jí můžete orosit listy. Taktéž čistí vzduch od škodlivých látek, proto si ji neváhejte pořídit.

Cukety v plné slávě

Něcojakookurky, o kterých v osmdesátých a devadesátých letech minulého století věděli jen skalní zeleninomilci, jsou poslední dobou zabydlené na čestném místě v naší kuchyni. I mimo sezónu, samozřejmě, ale tato především letní tykev se nám rozrůstá ve všech zahrádkách a plodí a plodí a plodí.

cuketa květ

Nejchutnější jsou malé cuketky, tak do 25 cm, s průměrem kolem 5 cm. Ty nemusíte zbavovat slupky, mají minimum semínek a jsou křehoučké. Cukety obsahují kolem 90% vody, skoro žádný cukr, ceněný je vysoký obsah karotenu a minerálních látek.

gnocchi těstoviny

Receptů najdete na internetu tolik, jako kdy vyrostlo cuket; mezi lidmi také kolují různé rodinné speciality. Zde máte pár vybraných vlastnoručně vyzkoušených předpisů na jídla s cuketou v hlavní roli.

Přidám i recept na plněný cuketový květ, lahůdku gurmánů.

Cuketové šátečky s marmeládou

300 g nastrouhané a „vyždímané“ cukety smícháte s jedním žloutkem, 200g másla, přidáte 300g hrubé mouky s 1 práškem do pečiva. Vypracujete vláčné těsto, které necháte chvilku odpočinout. Z těsta na pomoučněném vále vyválíte 3mm plát a vykrájíte čtverce. Do každého dáte lžičku zavařeniny, přehnete na trojúhelníky a vidličkou přitlačíte okraje. Na vymaštěném plechu pečete dozlatova. Hotové pocukrujte moučkovým cukrem.

zelenina a cuketa

Bramborové nočky s cuketou

Uvařte gnocchi podle návodu na obalu.

Na másle zpěníte jednu drobně pokrájenou cibuli, přidáte na tenké plátky nakrájenou zelenou cuketu i se slupkou, krátce osmahnete, přidáte půl balení mraženého listového špenátu, osolíte, opepříte, necháte povolit, vlijete 150 ml smetany, necháte zhoustnout, můžete dochutit strouhaným parmezánem, utřeným česnekem, oreganem apod. Omáčkou zalijte nočky.

Cuketové pyré s mletým masem

V tomto případě lze použít i přerostlou žlutou cuketu, kterou oloupete a rozpůlíte napůl, vydlabete semínka, osolíte a vystelete plátky pršutu. Pepř, sůl, mletou sladkou papriku (nebo chilli), dva utřené stroužky česneku, pokrájené čerstvé bylinky dle vlastního výběru, lžíci worcesterové a sojové omáčky smícháte s 500g mletého masa (ideálně hovězí nebo aspoň míchané), naplníte půlky cuket, zasypete třemi druhy sýrů podle chuti (gouda, niva, pecorino) a v nevymazaném pekáčku pečete v troubě na 180°C cca 40 minut. Cuketa vlastně vytvoří přílohu k masu – pyré.

Plněný cuketový květ

Nadrobno nakrájenou cibuli zpěňte na oleji, přidejte 100g pokrájené šunky, tři vejce, pepř, sůl. Přisypte nasekanou petrželku. Z květů (asi 20) vykroutíte pestík, naplníte směsí a opatrně zatočíte konce. Květy osmažíte na oleji.

Domácnost, žádný problém

Nekonečnou činností, kterou všechny ženy dobře znají, je domácnost. Neustálý kolotoč týkající se úklidu, praní a vaření, s jedním skončíte a druhým začnete, dost často pak vzpomínáte na doby, kdy jste žili u matky a otce a všechno to proplouvalo kolem vás. Přítrž tomuto bezstarostnému životu pak nastává ve chvíli, kdy se rozhodnete pro samostatné bydlení, a je jedno, jestli s dobrou kamarádkou nebo se svým partnerem. Povinnosti si vás najdou tak jako tak. Z počátku to asi žádný med nebude a budete mít pocit, že vám všechno zabírá velké množství času, který byste mohli věnovat něčemu daleko příjemnějšímu a užitečnějšímu. Ale všechno chce svůj čas a také organizaci a z chyb, kterých jistě naděláte celou řadu, se poučit.
žena v domácnosti
Stanovte si to, co je podstatné, nenechte všechno pouze na sobě, některé činnosti přenechejte i tomu, kdo s vámi společnou domácnost sdílí. Dodržujte pravidelnost, den, kdy se budete věnovat úklidu a jiný, kdy třeba budete prát. Velký úklid, jako je mytí oken, dveří apod., si naplánujte dopředu a nezůstávejte na něj rozhodně osamoceně.
Jak to tedy udělat, aby byl váš dům nebo byt uklizený, byl čas na uvaření teplé večeře, byla dostatečně plná lednička a spíž a v koutě se nekrčila hromada nevyžehleného prádla?
Velký nákup můžete uskutečnit třeba při návratu ze zaměstnání domů, předtím si vyhotovte seznam, tím se zkrátí doba strávená v nákupním centru. Uklízení baví jen málokoho, proto si zbytečně nepřidělávejte práci tím, že po sobě běžně nebudete uklízet, to bylo mělo platit pro všechny, kteří s vámi žijí, pěkně každý za sebe.
velký úklid
Smiřte se s tím, že nikdy nic nebude stoprocentní, stejně tak denně teplé jídlo, někdy opravdu vystačíte se studenou večeří a rozhodně to neznamená, že půjdete spát o hladu. Pokud přeci jen bude někdo trvat na teplé večeři, neznamená to, že musíte u sporáku strávit několik hodin, existují desítky jídel, jejichž příprava zabere minimum času. Volit můžete také variantu vaření na dva či tři dny dopředu.
Domácnost není žádná věda, chce to jen cvik a zdravý nadhled.

Umělý kámen splní i ty nejvíce náročné požadavky

Hledáte dokonalý materiál do své kuchyně? Chtěli byste mít k ruce parádní kuchyňskou desku, která snese libovolné pracovní zacházení, a přesto stále skvěle vypadá? Takovou pracovní desku, která dodá vaší kuchyni punc luxusu?
Pokud jde o pracovní desku z umělého kamene, tak nemůžete zvolit lépe. Proto byste na ni měli zaměřit svou pozornost, neboť splňuje i ty nejvyšší pracovní požadavky spolu s dokonalým vzhledem. V umělém kameni se tak snoubí kvalita s krásou přírodního materiálu.

kuchyňská deska

Možná nyní uvažujete nad tím, zda by nakonec nebylo lepší zvolit naprosto přírodní materiál v podobě přírodního kamene. Nicméně tak tomu není. Přírodní kámen je jistě krásný, ovšem ne všechny druhy kamene se hodí na všechno. A tak zatímco je například žula velice vhodná do kuchyně, tak mramor se tam příliš nehodí – ten uplatníte spíše v koupelně. Věc se má ovšem tak, že díky přirozené pórovité struktuře kamene může docházet k prosakování kapalin a přejímání barev a vůní. Velkým problémem je i to, pokud omylem položíte na kamennou desku horké nádobí. A navíc byste měli počítat s tím, že přechody jednotlivých kamenných desek budou ve vaší kuchyni více než patrné.

otevřená kuchyně

Ovšem právě tam, kde má přírodní kámen mezery v užívání, jej umělý kámen dokonale nahrazuje. Umělý kámen je opravdu dokonale odolný, což znamená, že na něm můžete krájet potraviny bez dřevěného prkénka a nehrozí žádné poničení jeho povrchu. Odolává škrábancům, chemikáliím, netrpí nasákavostí ani nemění svou barvu a nepřejímá zápach. Problém tak není ani rozlitá šťáva z citrónu anebo ocet. Navíc se nemusíte bát ani prudkých teplotních výkyvů, pokud náhodou na pracovní desku z umělého kamene odložíte horký hrnec.
Jak je tedy vidět, tak dokonalým materiálem do vaší kuchyně, je právě umělý kámen: můžete ho použít jak na zhotovení pracovní desky, tak třeba na obložení zadní části kuchyně.

Pro hypotéky bez registru si můžete dojít do nebankovní společnosti

Pro všechny podnikatele, kteří se ocitli v nesnázích anebo myslí na zadní kolečka již nyní a přemýšlejí nad tím, co udělají, až se jednou v nesnázích ocitnou, je zde jedna skvělá zpráva. Hypotéka, kterou si můžete sjednat i se záznamem v bankovním či nebankovním registru existuje! Pryč jsou ty časy, kdy na finančním trhu vládly bankovní domy a ty rozhodovaly o tom, kdo svou šanci na úspěch dostane a kdo ne.
peněženka v kapse kalhot.jpg
Dnes jsou na finančním trhu také nebankovní společnosti, a ty mají svá vlastní pravidla, která jsou mnohem vstřícnější. Žádosti o půjčku posuzují případ od případu, a v případě, že se jedná o malý, ale třeba i větší záznam v registru z málo závažných důvodů, tak má vaše žádost o půjčku solidní naději na úspěch. V takovém případě je pro vás připravena hypotéka bez registru, se kterou si můžete půjčit přesně tolik peněz, kolik potřebujete. A od klasické půjčky bez záznamu v registru se liší pouze tím, že budete splácet vyšší úrok, což je samozřejmě přijatelné řešení pro každého, kdo se ocitne v nouzi. Doba splácení je ovšem stejně vstřícně dlouhá, takže si splátky můžete rozložit až na třicet let, nehrozí vám samozřejmě žádné poplatky předem, skryté podmínky smlouvy ani podvodné jednání. Jak je tedy vidět, jedná se o vyloženě výhodnou půjčku.
podávání bankovek.jpg
To jediné, čím se za ni musíte zaručit, je nějaká nemovitost. A můžete si vybrat dle libosti, co použijete jako záruku, od garáže až po rodinný dům či pozemek. Stačí, když budete mít na paměti, že výše půjčky může dosáhnout až sedmdesáti procent odhadní hodnoty nemovitosti, takže pokud si chce půjčit opravdu mnoho peněz, měla by tomu hodnota nemovitosti odpovídat. Ovšem skvělá zpráva je, že ta nemovitost ani nemusí být vaše – zaručit se za vás svým majetkem může kdokoli druhý, kdo vám důvěřuje, ať už je to někdo z vaší rodiny, z řad přátel anebo kolegů z práce.

Theme: Overlay by Kaira