Rubrika: Hobby

Dálniční odpočívadla mají být oázou klidu

Dálniční síť je v naší středoevropské krajině poměrně široká. I přesto, že se na hlavu ministerstva dopravy snáší vlny kritiky za problematické uzávěrky v důsledku rekonstrukcí a oprav, měli bychom si tohoto důležitého dopravního zázemí považovat.
Největší objem prací v souvislosti s modernizací probíhá na dálnici D1 z Prahy do Brna. Tento úsek je nejstarší a zároveň nejvytíženější a musel nutně projít stavebními změnami. Vždyť tato spojnice sloužila nepřetržitému provozu bezmála půl století.
silnice lesem

Vyhlášená místa k odpočinku na D1

Důležitými prvky této dopravní tepny jsou odpočívadla. Pro mnohé z nás je velmi náročné být za volantem nepřetržitě po dobu několika hodin, výkon řidiče je totiž považován za druh pracovní činnosti, navíc častokrát plný stresových okamžiků. Potřebujeme si zkrátka na chvíli odpočinout, protáhnout se, posvačit a odskočit si na toaletu.
U tří křížů – vyhlášený motorest nedaleko Brna slouží tomuto účelu desítky let. Je nejznámějším místem k odpočinku, zastavují tu autobusy, kamiony i osobní auta v průměru minimálně na třicet minut.
mlha na silnici
Trucbaba – na 89. Kilometru je vybudováno odpočívadlo s vyhlášeným bistrem a dokonce i čistými toaletami. WC je sice ještě obložené starými socialistickými obklady, ale je údajně nejčistší na celé dálnici D1.
Motorest Pávov – 110 km. Příjemný motorest, čisté záchody, moderně vybavené. Místo vhodné k zastavení a odpočinku. Kontrast oproti Velkému Beranovu, který je vyhlášen krádežemi zaparkovaných aut. Zloději jsou tam převážně cizinci a nezdráhají se vykrádat ani náklad ze stojících kamionů, dokonce okrást i spící posádku.
prázdná silnice
Motorest Poddubí – 26 km, podobně jako předchozí odpočívadlo Pávov, dostatek ubytovacích kapacit, čisté toalety, restaurace
Blanice – 44 km – čerpací stanice Shell s venkovním posezením v rámci občerstvení. Pěkné místo u lesa je příjemné zvláště v létě v období veder. Parkuje se zde v zákrytu stromů.

Bída a lesk učňovského vzdělávání

Učňovské vzdělávání zažívá velkou krizi. To má za nepřímý následek také to, že na maturitních oborech rostou nároky a zvláště pak náročnost u závěrečných maturitních zkoušek, aby se počet středoškolských studentů eliminoval a na straně druhé vzrostl počet učňovské mládeže.
Samotný koncept učňovského vzdělávání přitom není vlastně tak špatný. Jde o to vystudovat učební obor a v případě zájmu je pak možné udělat si dvouletou nástavbu podnikání. Jde o přípravu na samostatně výdělečnou činnost, k němuž většina řemeslníků dříve či později dospěje. Ve skutečnosti kdo úspěšně absolvuje učňák, už se mu nechce trávit další dva roky studiem.
geometrie s matematikou
Další problém učňovského vzdělávání je, že na tyto školy se dostávají často problémové děti a není divu, že rodiče mají strach své dítě do takové školy přihlásit. Ne každý rodič je nutně ambiciózní, a když vidí, že jeho dítě není studijně nadané, rád by třeba i dítě do učňovské školy přihlásil, protože je značné množství kvalitních a krásných učebních oborů, ale má strach s jakými výrostky se tam dítě bude setkávat.

Úvahy na palčivé téma

Pojďme naše povídání posunout do roviny úvah. Není určitě nic špatného na tom, že lidé mají zájem o vyšší vzdělávání. Je běžné, že například na místech, kde dříve stačila maturita, dnes najdeme vysokoškolsky vzdělané lidi a proč ne. Proč by na druhé straně nemohli mít řemeslníci maturitní vzdělání? Kdyby se některé učební obory transformovaly do maturitních oborů s tím, že by obsahovaly prvky nástavbového podnikání, určitě by zájem o učňovské vzdělávání výrazně vzrostl.
muž u pc
Samozřejmě ne každý učební obor by mohl být koncipovaný jako učební obor s maturitou, protože žáci se specifickými poruchami učení by je nezvládly, ale určitě celá řada učebních oborů by mohla nabízet tříleté i čtyřleté studium. Některé obory jsou takto postavené, ale je jich spíše málo, než tak akorát.
Obecně je učňovské vzdělávání s maturitou dost podceňováno. Přitom je na místě položit si otázku, zda by nepředstavovalo cestu z učňovské krize.

Kvalitní přípravky, na které se můžete spolehnout

Dobře víte, že bazénovou vodu je potřeba pravidelně ošetřovat. Převážná většina majitelů koupacích zařízení využívá k úpravě bazénové vody chlor. Chlorové přípravky jsou určeny k dezinfekci bazénové vody a zbavují ji mikrobů a bakterií, které by mohly způsobovat problémy v podobě řas. Bez tohoto ošetření to prostě nejde. Jenže v dnešní době existují nejrůznější kožní onemocnění, alergie, ekzémy a podobné zdravotní problémy, kvůli kterým někteří lidé nemohou do vody ošetřené chlorem.

plavec

Také se stává, že někteří lidé trpí nesnášenlivostí chloru. Ale všechny tyhle problémy neznamenají, že se musíte vzdát koupání ve Vašem domácím zahradním bazénu. Dnes již totiž existuje tak zvaná bezchlorová chemie. Mezi základní přípravky bezchlorové chemie patří kyslíkové tablety. Tento přípravek používáte stejně jako běžný chlorový – prostě je jen vložíte do dávkovače nebo do plováku a necháte je volně rozpouštět ve vodě a ony už se postarají o dokonalé ošetření vody.

Kyslíkové tablety jsou založeny na bázi aktivního kyslíku, ošetřují bazénovou vodu stejně jako chlorové ovšem bez chemického zápachu chloru a také bez toho, že by měnily nějak jinak vlastnosti vody. Jde o přípravek, který se postará o čistou bazénovou vodu a přitom je vhodný právě pro plavce s citlivější pokožkou. V naší nabídce najdete tyto tablety jak v provedení mini pro menší koupací zařízení, tak v provedení maxi pro velké bazény.

trysky

Pokud neradi používáte tabletové přípravky, můžete zvolit tekutý aktivní kyslík nebo krystaly. K urychlení a zlepší funkce této bezchlorové chemie, je možné využít přípravku zvaného aktivátor, který taktéž naleznete v naší nabídce. Samozřejmostí je, že kromě bezchlorové chemie, u nás pořídíte i klasickou chlorovou bazénovou chemii a také si vyberete z velkého množství bazénového příslušenství. Tak přijďte k nám a využijte našich skvělých produktů a i Váš bazén bude mít dokonalou péči.

Velkolepá narozeninová oslava

Děti se potěší každé maličkosti. To je neměnná fráze, která se už dlouhé roky uplatňuje v každém ohledu a je zcela pravdivá. Vaše dítě se však snažíte potěšit o něco více a velkolepě, převážně v době jeho narozenin. Tehdy totiž i vaše dítě dobře ví, že se očekává, aby byl tento den jedinečný a přinesl nejen spoustu dárků, ale i zážitků.
Oslava narozenin by tedy měla být součástí jeho velkého dne a aby byla opravdu nepopsatelná, zaměřit byste se měli především na dokonalý výběr místa, kde ji uspořádáte.

narozeninová oslava

Trampolínový svět je neodolatelný

Není nutné zdůrazňovat, jak si všechny děti libují v tom, když můžou vesele hopsat na trampolíně – neomezeně a dlouhé hodiny. Aby se však nemusely v době jejich oslavy (s neobvykle větším počtem dětí) předhánět o to, kdo si zaskáče jako první, zvolte pro nich místo, kde jich je dostatek.
V JumpParku na vás čeká velký areál, ve kterém si přijdou na své i rodiče malých uličníků, kteří jich na oslavu doprovodí.
Tento trampolínový park je výjimečný tím, že je zcela bezpečnou a hravou aktivitou pro všechny věkové kategorie. Děti si můžou v průběhu oslavy odskočit od slavnostní tabule k trampolínám, na kterých můžou libovolně dovádět nebo jim můžete poskytnout služby profesionálního trenéra, který jich naučí, jak správně, bezpečně, ale i radostně skákat.

 • Tento trenér vám bude rovněž k dispozici i v průběhu příprav vaší narozeninové oslavy a dokonale zaměstná všechny děti tak, abyste si mohli i vy dospělí na chvíli odpočinout.

narozeninový dort

Občerstvení a pití

O zábavní program bude sice postaráno, ovšem pořádná oslava se zcela jistě neobejde bez dobrého pití a něčeho malého k občerstvení. Pokud máte zájem, můžete si přinést vlastní dort, který si později všichni vychutnáte v prostorech tohoto areálu.
Rovněž tak můžete využít nabídku dětského šampaňského nebo jakéhokoliv sladkého pití, které děti milují. O drobné občerstvení, které děti tolik vyhledávají nebude nouze, takže nemějte obavy z toho, že děti spokojené nebudou. Právě naopak! Na jejich tvářích a především na šťastném úsměvu vašeho oslavence v okamžiku poznáte, že jste pro něho a jeho kamarády připravili oslavu ve velkém stylu.

Miminka potřebují hodně věcí

Dočkali jste se významné etapy ve vašem životě, kdy se poprvé stanete rodiči? Věřte, že tato výjimečná událost obnáší nejen radost, kterou jistě neschováte, ale i spoustu zařizování, které je potřeba udělat ještě předtím než ho s radostí přivítáte na svět. Jako první je potřeba absolvovat nákup oblečení pro miminka, který se vůbec nemusí stát zdlouhavou záležitostí, pokud si vyberete jeden obchod, ve kterém dostanete všechno, co požadujete.
děťátko skřítek

Originální sady

Není nutné zdůrazňovat, že vaše dítě bude originální ve všech ohledech a osobností, která bude moct světu něco nabídnout. Podělit se však s tím, jak ho milujete a jste na něho už od jeho narození pyšní, můžete i volbou kojeneckého oblečení, které bude originální díky volbě vašeho vlastního potisku na bodýčko, overal nebo jiný kousek oblečení.
Rovněž tak se jedná i o dárek, který můžete darovat všem vašim blízkým, kteří se v nejbližší době stanou rodiči stejně tak jako vy.

Oblečení a základní potřeby pro kojence

Nabídka oblečení se zaměřuje nejen na miminka a novorozence, ale i na starší děti. Zvolit si tak můžete hned několik druhů velikostí, do kterých vaše miminko brzy doroste.
Doplňte vaši výbavičku o novorozenecké sady do porodnice, takzvané komplety, ve kterých bude nepřehlédnutelné, ale i větší kousky overalů nebo bodýček, které se považují za nejvděčnější kousek oblečení.
Nabídnou vašemu děťátku pohodlí, příjemný materiál a spokojené spaní díky tomu, že jich nebude tlačit žádná gumička kolem pasu.
Na zimu si připravte sadu teplejšího oblečení, fusaků do kočárků, ale i spacích pytlů do postýlky, které rovněž nalezete v naší rozmanité nabídce. Zvolit si můžete mnoho krásného oblečení a potřeby vhodné jak pro kluky, tak pro holčičky.
dítě v košíku

Plenkový dort

Narození vašeho děťátka bude chtít jistě oslavit ve velkém. Místo klasického dortu z cukrárny můžete oslavu pojmout opravdu originálně a zakoupit si v našem obchodě plenkový dort. Buďte si jistí, že se vám nezkazí a jeho využití bude více než účelové.

Sibutramine

Naše nabídka je opravdu skvělá a rozhodně budete i vy patřit mezi ty spokojené klienty, kterým právě náš lék sibutramine pomohl k tomu, aby dosáhli vysněného vzhledu, zvýšili si sebevědomí, nebáli se chodit do společnosti a na bazén a podobně. Nemáte rádi nakupování, protože musíte nakupovat v nadměrných velikostech a jste z toho vždy znechucení? Pokud je tohle přesně váš případ, tak byste se měli opravdu co nejrychleji rozhdonout ještě hned dneska a objednat si tohle od nás.
tři tlusté ženy
Podívejte se na jakékoliv recenze o tomhle přípravku
. Nebojte se, že byste neměli dobrou náladu nebo že byste třeba měli chutě a nekontrolované záchvaty přejídání, to se vám s táhel anorektikem nestane, to nám věřte. Má to nějaké vedlejší účinky, takže pokud si nejste užíváním jistí, takto zkonzultujte se svým lékařem, takže by bylo dobré, kdybyste měli v tomhle jasno a jistotu že si neublížíte na zdraví, protože zdraví je to nejdůležitější, tak se nebojte a rozhodněte se ještě hned dneska a připojte se tak tímhle rozhodnutím ke všem, co jej udělali.

měření tlusťocha

Ideální ceny

Naše ceny jsou dalším skvělým důvodem, proč nakupovat právě u nás, protože naše ceny jsou naprosto nízké, takže se nebojte, že byste museli platit hodně peněz, to je jasné řešení, které se vám bude opravdu moc líbit. Dopadne to skvěle a vy budete spokojení na sto procent, to je jasné, tak na nic nečekejte a udělejte to hned dneska. Tenhle prášek je jedinečný v tom, že si jej dáte ráno a pak už nemusíte nic. Je tam 20 mg účinné látky. Pomůže vám to zbavit se kil navíc a vaše sebevědomí se zvýší, vy sami sobě budete mnohem více věřit a všechno se dobře odrazí na vaší náladě, v práci se budete cítit lépe, kolegové se vás budou ptát, jak jste to udělali, že jste zhubli a vypadáte lépe a vy odpovíte, že díky sibutraminu. Je to jednoduché. Naše nabídka se vám bude moc líbit, to je jasné.

Vyberte si jednu ze dvou arén

Jste závislí na adrenalinu? Máte rádi sport, akci nebo chcete zažít hru, která bude mít ten správný náboj? V tom případě využijte laser game. Na výběr je hned ze dvou arén. Jedna představuje tajemný labyrint, druhá ruiny legendárních Aztéků. Objevte kouzlo neomezených možností a vyzkoušejte si naživo možnost někoho zneškodnit.

billboard-right

Zlikvidujte nepřítele

 • Stačí si vybrat počet osob (od jednoho až po 16 hráčů), zadat termín, ve kterém si chcete danou arénu zarezervovat a přijít! Tak snadná a jednoduchá je rezervace!
 • Tyto dvě arény kombinují neomezený počet her. Na výběr je z mnoha různých módů, proto vás překvapíme pokaždé něčím novým.
 • 2 arény skýtají neuvěřitelné množství herních kombinací.
 • Neomezené možnosti zábavy.
 • 11 typů hry.
 • Hrajte naplno a nechte se vtáhnout do reálné hry.
 • Nesedíte jenom doma u počítače, ale vyzkoušíte si to na vlastní kůži.
 • Vyzkoušejte nové hry.
 • Aréna – Tajemný labyrint
 • Aréna – Aztécké ruiny

skupina

Hra pro každého

Pro muže, ženy, mladé ročníky i starší nadšence zde máme připravené vesty a zbraně a můžete jít do toho! Naskočte do hry naplno a prožijte neobyčejný zážitek. Nechcete do sebe vplynout zážitek, emoce a nepřekonatelné city, se kterými se budete cítit neuvěřitelně. Zažijete spoustu nových situací, vyzkoušíte si střelbu, natrénujete svou mušku, můžete si zvolit jakoukoliv strategii nebo jen tak střílet do nepřátel. Záleží jenom na vás, jak arénu využijete.

Vyberte si: Tajemný labyrint nebo Aztécké ruiny.
Máme pro vás připravenou i virtuální prohlídku.

 • V případě, že byste se chtěli podívat, jak to u nás vypadá, můžete využít této virtuální prohlídky. Nechte se vtáhnout do hry, která vás překvapí a zlepší vaše dovednosti. Každý si zde užije spoustu zábavy a legrace. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, to je jasně dané pravidlo a proto i když prohrajete, budete to velký úspěch a jistě to budete chtít v příští hře napravit. Domluvte si klidně s nepřáteli odvetu! Chuť vítězství je totiž sladká, ale touha po pomstě často vše převáží. Takže jak to bude nakonec u vás?

Theme: Overlay by Kaira