Jak pečovat o zdravou prostatu

K čemu slouží prostata erectmax.cz? Prostata je v první řadě potřebná pro udržování spermií při životě. Poskytuje jim dostatečnou výživu v podobě tzv. semenné tekutiny, která vytváří přibližně třetinu celkového množství ejakulátu. Jinými slovy, máte-li dostatek výživného ejakulátu, vaše spermie budou také zdravé, a máte velkou šanci spolu s partnerkou zplodit zdravé potomky. Platí tu tedy přímá úměra – čím zdravější prostata, tím zdravější spermie.

dívka v posteli

A jsme zas u toho – stále stejné téma, které úzce souvisí s životním stylem. Pokud je rozumný, s prostatou obvykle nebývají potíže ani ve vyšším věku. A co rozumíme tou „nerozumností“?

Alkohol, cigarety, drogy (včetně kávy), chemické léky – to vše jsou jedy, které do organismu nepatří. Žádné zvíře v přírodě tohle nekonzumuje, a přesto je mezi námi tolik kuřáků, alkoholiků, kafařů a konzumentů dalších návykových látek. Kdo chce mít zdravou prostatu, měl by se s tímto nadobro rozloučit. Dokonce i káva (kofein) není pro prostatu přínosem, protože je to toxin – alkaloid, a odebírá z organismu živiny (vápník, hořčík, zinek, železo atd.), navíc zvyšuje hladinu stresových hormonů v krvi, což snižuje množství testosteronu.

nahá dívka

Nevhodná strava – za nevhodnou stravu považujeme nadbytek živočišných potravin, hlavně červeného masa, uzeniny, výrobky z bílé mouky a rafinovaného (bílého) cukru. Vhodné jsou naopak zelenina a ovoce s velkým podílem čerstvých plodů, luštěniny, celozrnné obiloviny a pečivo (pohanka, amarant, quinoa, hnědá rýže, jáhly) a dále ořechy a rostlinné, za studena lisované oleje.

Stres – za jeden z nejdůležitějších bodů k udržení zdravé prostaty považujeme totální eliminaci stresu. To je však pouze teorie, protože nežijeme v pohádkovém světě, kde se všichni milují, ale v takovém, kde se setkáváme s lidmi „různého ražení“. Někdy je zkrátka nesnadné, ba přímo nemožné odstranit příčinu stresu, a tak musíme mít někoho na pomoc, abychom to tu lépe zvládli. Tím pomocníkem jsou bylinky – Ženšen, Eleuterokok, Kotvičník zemní, Maca peruánská, Ashwagandha, Shatavari, Brahmi a Rozchodnice růžová – jinými slovy adaptogenní rostliny. Na zdraví vaší prostaty mají obrovský vliv.

Theme: Overlay by Kaira