Jak udržovat vodu v bazénu čistou a příjemnou

Pořídili jste si nový bazén a už se nemůžete dočkat, až se v něm budete celé léto koupat? Při správném zacházení stačí napustit bazén na začátku léta a na konci jej vypustit. Jak se ale správně starat o to, aby byla voda v bazénu čistá, hygienická, krásně průzračná a příjemně vlažná?

ananas v bazénu

Filtrace

Volba správné filtrace je pro bazén neskutečně důležitá. Nejlevnější volbou bude kartušová filtrace, která je však vhodnější pouze k menším bazénům. Mnohem lepší volbou je filtrace písková, která zvládne vyčistit mnohem větší množství vody za kratší dobu a kvalitněji. Jen je potřeba na začátku léta vždy vyměnit písek a filtraci pročistit. Pro opravdu velké, či zabudované bazény se pak hodí filtrační čerpadlo.

Plachta na bazén

V době kdy se zrovna nekoupete může být bazén zakrytý speciální plachtou, která zabrání tomu, aby do bazénu padal nepořádek. Ještě lepší však je solární plachta na bazén, která přitahuje sluneční paprsky a voda ve vašem bazénu se tak ohřívá mnohem rychleji.

Správná chemie

Voda v bazénu nezůstane čistá sama od sebe. Je potřeba používat správnou chemii v závislosti na velikosti a typu vašeho bazénu. Základem jsou chlorové tablety, které zabrání zakalení, dále pak můžete koupit chemii zabraňující tvorbě vodních řas a dezinfekci. Existují však i prostředky, které všechny tyto funkce splňují v jednom a nebudete mít tolik práce.

Měřiče

Měřič ph vám pomůže zjistit, zda je stav vaší vody v pořádku. Jednoduše řečeno, zda přidat, či ubrat chemie. Dále pak teploměr, který změří teplotu vody.

dítě skáče do bazénu

Vysavače

Existují speciální vysavače, kterými z bazénu dostanete veškeré usazené nečistoty, které se síťkou loví jen těžko a na filtraci jsou moc velké.

Ideální je veškeré pomocníky na udržení vody v bazéně nakoupit na jednom místě a to v obchodě specializovaném právě na bazény, kde vám poradí, co přesně je vhodné pro váš bazén. Spolehlivým obchode v oblasti prodeje bazénové chemie je e-shop Chlorito.

Ohřívače

Můžete si pořídit solární ohřívač, který jednoduše napojíte na filtraci. Je to levnější a ekologičtější volba. Chcete-li však rychlejší ohřev vody, zvláště na větší bazén, pořiďte elektrický průtokový ohřívač.

Theme: Overlay by Kaira