Kam se hodí betonový plot

Na zástěnu do frekventované ulice

Bydlení ve městech přináší řadu výhod, ale také problémů. Jedním z těch nejbolestnějších je chas, hluk, smog a ztráta soukromí. Uvědomují si to zejména lidé, co žijí v domech postavených na okraji frekventovaných silnic nebo obecních či městských ulic. V těchto místech se pak vyplatí vystavět kamennou nebo cihlovou zídku anebo dát přednost řešení rychlejšímu, praktičtějšímu a mnohdy i levnějšímu – betonovému plotu z tenkých prefabrikovaných odlévaných panelů.

betonový plot

Jako bariéra před průmyslovou zónou

Někteří lidé žijí desítky let v oblastech, které kdysi považovali za velmi malebné. Pochvalovali si, že se v blízkosti jejich domu nevyskytují žádné průmyslové stavby, a že to mají jen pět minut pěšky do lesa, a tři minuty jízdy na kole k nedaleké řece. Jenže ouha – doba se mění a v krajině se začala objevovat různá monstra – velkokapacitní parkoviště, průmyslové sklady, výrobní haly, nákupní zóny, a například mezi Tuchoměřicemi a Přední Kopaninou v okrese Praha-západ vyrostl mamutí obchodní komplex POP Airport. Co to pro obyvatele osady Kněžívka a jižní části Tuchoměřic musí znamenat, si jistě domyslíte. Pro tyto případy jsou betonové ploty v Plzni Montáž MPC ideální bariérou, která zajistí alespoň soukromí, když už je výhled do přírody pokažený tímto moderním obchodním projektem.

oplocení s pnoucími rostlinami

Na chalupu

Z betonového plotu můžete postavit na vaší chatě oplocení v místech, kde chcete od sebe oddělit nevzhledné prostory, například kompost, kůlny, výběh pro slepice atp. Z betonových panelů lze postavit i terasovitě členěný povrch, zpevníte jimi spodní část plochy, aby tu nedocházelo k sesuvům půdy. Betonový plot je také možné doplnit dřevem a vytvořit okrasný prvek, který dokonale zapadne do okolní krajiny. Beton je také možné předsadit živým plotem, protože nezabírá v půdorysu parcely mnoho místa.

Theme: Overlay by Kaira