Misky na klíčení semen jsou praktickým pomocníkem

Je vám líto, že nevlastníte ani kousek půdy, dokonce ani malý balkón, na kterém byste si mohli vypěstovat vlastní chutnou zeleninu? Nechcete do těla doplňovat vitamíny v podobě chemicky ošetřované drahé zeleniny z marketů, ani v podobě umělých vitamínových preparátů z lékárny? Hledáte nějakou novou zajímavou činnost, která by vás bavila?
Pusťte se do klíčení semínek, neboť právě to má všechny předpoklady k tomu, abyste si je oblíbili!hrachový klíček.jpg
Klíčení semínek totiž můžete provozovat prakticky kdekoli, kde máte po ruce vodu, dostatek světla, a také přiměřenou pokojovou teplotu. Klíčení semínek je dokonce tak nenáročné, že vám k němu bohatě postačí i malá garsoniéra anebo i ještě menší místnost. Jedná se o nenáročnou činnost, která každému, kdo se do ní pustí, přináší velké výsledky v podobě bohaté úrody.
Pokud jde o pěstování mladých výhonků rostlin, tak k němu nic speciálního nepotřebujete. Ani znalosti, ani dovednosti, ani náčiní. Dokonce ani ten nejmenší kousek půdy. Ovšem to, co se vám bude maximálně hodit, jsou misky na klíčení semen.
Pro začátek si bez potíží vystačíte s menší zavařovací sklenicí, jejíž víčko proděravíte do podoby síta. V případě, že se budete chtít pěstování mladých výhonků věnovat pravidelně, tak se vám vyplatí investice do speciálního vybavení – jedná se o vklad v řádu několika sto korun, takže je jasné, že to vaši peněženku nepoloží na lopatky.zeleninové saláty.jpg
Ať už si pro své potřeby zvolíte menší sklenici na klíčení anebo biomisku na klíčení semínek, toto chytře navržené vybavení vám manipulaci se semínky výrazně usnadní. Třeba tím, že misky je možné stohovat, takže na nich najednou můžete pěstovat hned několik druhů klíčků. Budete je společně prolévat vodou, čímž ušetříte stočné i čas. A rozhodně vám nehrozí, že spláchnete část úrody do kanálu.
V každém případě vždy sklidíte bohatou úrodu, kterou si skvěle vychutnáte na talíři v rozmanitých podobách.

Theme: Overlay by Kaira