Nebankovní společnosti: Proč jsou stále oblíbenější?

Nebankovní společnosti vychází svým žadatelům vstříc, hlavně co se rychlých spotřebitelských úvěrů týče. Zkrátka když potřebujete půjčit chvíli před výplatou nebo zafinancovat nečekaný finanční výdaj. I z tohoto důvodu je jejich hlavní výhodou jejich krátká doba schválení. Nebankovní společnosti totiž nabízí sjednání i přes internet. Stačí vyplnit formulář, navolit podmínky, přiložit potřebné dokumenty a jenom vyčkat na verdikt ze strany společnosti. Celý tento proces netrvá déle než několik minut a pokud je žádost vyřízená kladně, nic nebrání tomu, abyste peníze neměli na účtu třeba do druhého dne.

Graf růstu

V bankovních společnostech je celý proces přeci jenom delší. Osobní návštěvě, při které je zapotřebí vyjednat podmínky, se bohužel nevyhnete. Stejně tak ani byrokracii a zdlouhavému papírování. Jelikož banka přistupuje ke každému žadateli individuálně, je pravidlem delší schvalovací proces. Mnoho lidí však přesto volí banku kvůli její důvěryhodnosti.

Bilance žadatele

Aby mohla banka žádost schválit, nejprve musí prověřit bilanci žadatele. Tu ovlivňuje hned několik faktorů, jako je například výše měsíčních příjmů, záznamy v registrech dlužníků či počet dalších závazků. Je tedy pochopitelné, že ne každý nakonec na úvěr dosáhne. Odmítnutí žadatelé však ještě nemusí propadat beznaději, ještě jsou tu totiž nebankovní společnosti.

Vysypané mince

Je známo, že nebankovní společnosti jsou ke svým žadatelům přeci jenom přívětivější. Setkat se u nich můžete třeba s hypotékou bez dokládání příjmů nebo spotřebitelským úvěrem s rychlým vyřízením. Nebankovní půjčky tak primárně využívají tací, kteří kvůli svým prohřeškům z minulosti na běžný úvěr v bance nedosáhnou. Řada z nich nebere v potaz ani záznamy v registrech dlužníků nebo jim nepřisuzují takovou váhu, aby na základě nich došlo k zamítnutí žádosti.

Theme: Overlay by Kaira