Ojeté vozidlo ze zahraničí

Koupě ojetého vozidla, které je ze zahraničí láká hlavně svou skvělou cenou. Kromě toho láká ale i dokonalým interiérem nebo exteriérem. Určitě vás nepřekvapí to, že je nabídka v zahraničí mnohem vyšší, než je u nás v České republice. Není ale všechno zlato, co se třpytí. Bohužel i tyto vody v sobě mohou skýtat nějaké ty zádrhele. Většinou tkví v přetočených tachometrech nebo podvodech. Cena vozidla je tím pádem vyšší a kupující s méně najetými kilometry považuje vozidlo za bezpečnější.
gmc yukon truck
Výběr vozidla ze zahraničí ve velké spoustě případů probíhá přes internet. Existuje spousta internetových stránek, kde je možné vybrat si a to dle zemí, odkud dané auto chcete koupit. Určitě neváhejte kontaktovat prodejce telefonicky, abyste pro auto nejeli nadarmo. Individuální dovoz je dost rizikový, a jestliže takto nakupujete poprvé a to bez zkušeností, raději byste se do toho sami neměli pouštět.

Věřte, že i prodejci v zahraničí používají nekalé a nehezké triky při prodeji. Proto byste raději měli pro klid duše vybírat automobily od autorizovaných prodejců. Mezi nejčastější triky patří nepravdivé informace o ceně.

Může se stát, že narazíte na pěkné auto za slušnou cenu. Vyrazíte tedy několik tisíc kilometrů a na místě se dozvíte, že cena není úplná a jsou potřeba další poplatky. Velmi se rozšířila dokonce i inzerce auta neexistujícího a to proto, aby vás prodejce nalákal do svého obchodu. Tuto situaci prodejce využije zejména tehdy, aby kupujícího přemluvil ke koupi vozidla jiného a s mnohem chudší výbavou.
crossover xt5

Nejdůležitější je pořádně číst kupní smlouvu. Může v sobě mít totiž klauzule, které vám mohou spíše uškodit. Smlouva proto bývá napsána v cizím jazyce. Pokud neumíte více než dobře jazyk dané země, vezměte si s sebou tlumočníka.

Nikdy byste neměli zapomenout při převozu do ČR auto přihlásit. Než vyrazíte za svým vysněným vozem, doporučuje se vybrat si ještě jedno auto do zálohy a to hlavně z toho důvodu, že by vám první automobil nevyhovoval nebo by prodej nedopadl. Nebudete tím alespoň zklamáni cestou.


Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira