Prochodit v nich celý svět

Ráno nestíháte, popadnete džíny, nahodíte obyčejné tričko, které jste měli na sobě už včera a obujete svoje oblíbené tenisky. Takto to lidé praktikují posledních dvacet let čím dál tím častěji. Tenisky se dají totiž zkombinovat téměř se vším. Od dob, kdy si lidé pod pojmem tenisky dokázali představit pouze Converse (neboli  conversky), uplynula již pěkná řádka let. Na trh přišli noví výrobci, kteří přináší neokoukané vzory, tvary, střihy a značky.
tenisky v košíku

Tenisky u nás

Zejména u mladší generace se projevuje móda tenisek. Tato obliba nutí náctileté si kupovat alespoň jednou za půl roku nové tenisky, kterým říkají sneakers. Se sneakers přišly i nové obchody, zejména pak ty internetové, které jejich nákup usnadňují. Mezi nejznámější patří Queens.cz, Footshop.cz a Popname.cz.

Není Queens jako Queens

Internetový a zároveň dnes již kamenný obchod Queens.cz se zaměřuje především na streetwear (pouliční móda), kam neodmyslitelně patří i tenisky. Nalezneme zde výrobky značky Nike, Adidas, Vans, Converse, New Balance ale i sportovní oblečení od značek, které se dříve věnovaly pouze oblečení do města. Obchod propagují známé celebrity na svých sociálních sítích.

Footshop

Je jeden z nejznámějších českých a slovenských sneakerheadů vůbec. V Praze má svou vlastní kamennou prodejnu, kde seženete nejnovější výrobky výše zmíněných značek. Oplývá obrovskou škálou bot, kšiltovek, oblečení a doplňků. Navíc alespoň jednou do měsíce pořádají různé akce, při kterých si můžete zasoutěžit o různé limitované edice bot. Footshop zaměstnává něco málo přes dvacet lidí a jeho obliba mezi mladší generací roste stále víc a víc. Sám sebe propaguje především pomocí Youtuberů, kteří dostávají boty od nich zadarmo a předvádí je jejich sledovatelům. Tato taktika se velmi osvědčila a dnes si Footshop může připsat zhruba milion prodaných párů bot.
nohy na silnici

Všeho s mírou

Je důležité si uvědomit, že boty jsou sice velkým potěšením pro duši i a oči, ale musíme myslet na to, že bot nejsou na prvním místě. Obchody a sociální sítě nás zahrnují krásnými fotkami bot, ale zůstaňte nohama na zemi!

Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira