Twitch

Tato platforma slouží primárně k živému vysílání pro své diváky. Je nutné zmínit, že Twitch není jediná taková platforma. Youtube živé vysílání (takzvané „streamování“) poskytuje také, ale není to jeho primární zaměření, jak jistě spousta z vás ví.
Maketa e-shopu
Pokud znáte youtube, sledování tvůrce je tam udělané přes tlačítko „odběr“, kdežto na této platformě je sledování pomocí tlačítka „sledovat“. Pokud tvůrce sledujete, pak ho vidíte na úvodní stránce po přihlášení, pokud vysílá živě. Jako přínos streamera (tak se přezdívá tvůrci na této platformě) je většinou tlačítko „donate“, nebo „odebírat“. Před vstupem na živý přenos a během něj je většinou také reklama, pokud nejste prémiový uživatel, který si svoje premium platí měsíčně.
Donate tlačítko je velice jednoduché. Není ovšem pravidlem, že ho tvůrce má. Tuto možnost má tvůrce udělanou dobrovolně, bez limitů sledovanosti. Lidé, kteří kliknou na odkaz, mohou streamerovi poslat určitou peněžní částku a něco mu také vzkázat. Pokud si streamer nastaví, může dokonce robot tuto zprávu poměrně slušně přečíst. Streamer většinou samozřejmě poděkuje.
Odběr je už možnost trochu více obtížnější. Streamer tuto možnost získá až tehdy, kdy dosáhne určitého počtu sledujících a podepíše smlouvu s Twitchem. Velcí tvůrci mají ve smlouvě třeba to, že na živé přenosy nesmí využívat žádnou jinou platformu.
Text internet marketing
Také může mít ve smlouvě to, že 24 hodin není možné nahrát tvoru na jinou platformu. Odběr je měsíční platba pohybující se okolo 150kč. Pokud odeberete tvůrce, pak mu můžete také něco vzkázat. On vám opět poděkuje. Dokonce Twitch také počítá, kolik měsíců vkuse podporujete daného tvůrce. Podporovat jich samozřejmě můžete více najednou. Někteří pak mají třeba 5měsíční odběr. To samo o sobě dokáže velice podpořit. Také dostanete jako odměnu limitované emotikony v živé konverzaci a před vaším jménem ikonku, kterou tvůrce zvolí.

Theme: Overlay by Kaira