Čím vyzdobit malý byt

Někdo touží po velkých prostorách, a rovnou se vrhne do stavby rodinného domu. Ne všichni si to však mohou dovolit, nebo je prostě žití ve velkém domě neláká. Spousta lidí raději preferuje bydlení v bytě. Jestliže z počátku uvažujete pouze o pronájmu, například pro pár, něco menšího vám bude stačit.
Po nakoupení elementárního vybavení, začnete uvažovat o tom, čím byste si byt mohli vyzdobit, a jaké doplňky nejvíce zapadají do vašeho stylu. Někdo má jasnou představu o finálním vzhledu svého domova, jiní prohlížejí časopisy o bydlení a hledají inspiraci.
Jaké jsou tedy ideální dekorace do malého bytu, a čemu byste se naopak měli vyhnout?
úzký pokoj

Vzdušnost především

Když pracujete s malým prostorem, snažte se jej příliš nezahltit. Sbírání keramických serepetiček již dávno není v módě, a navíc se na nich stejně jen usazuje prach. Namísto toho si byt raději ozdobte nějakou pěknou svíčkou. Velmi dobře vypadají i nejrůznější skleněné svícny, do nichž vám stačí malé čajové svíčky.

kaktusy u dřezu

Nezapomeňte na květiny

Květiny jsou nejlepší ozdobou každé domácnosti a hlavně máte na výběr spoustu druhů. Takže i pokud se zrovna necítíte jako zahradník, určitě naleznete takové, které vám budou vyhovovat. Mezi nejméně náročné rostliny patří kaktusy a sukulenty. Nic nezkazíte ani květinami ve váze. Zejména na jaře vypadají čerstvě uřezané narcisy nebo tulipány překrásně. Umělým květinám se však raději vyhněte.

žena v okně

Obrazy a fotografie

Nástěnné obrazy mohou rovněž přispět k útulnému dojmu, ale je důležité, aby zapadly do celkového konceptu. V případě, že ostatní doplňky nejsou příliš výrazné, nebojte se riskovat a klidně si pořiďte nějaké extravagantnější dílo. Pokud uvažujete o pověšení více obrazů, dbejte na to, aby se k sobě hodily a v malém prostoru to s nimi příliš nepřehánějte. To samé platí i o fotografiích, které jsou v určité míře velmi vkusným doplňkem.

Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira