Domácnost, žádný problém

Nekonečnou činností, kterou všechny ženy dobře znají, je domácnost. Neustálý kolotoč týkající se úklidu, praní a vaření, s jedním skončíte a druhým začnete, dost často pak vzpomínáte na doby, kdy jste žili u matky a otce a všechno to proplouvalo kolem vás. Přítrž tomuto bezstarostnému životu pak nastává ve chvíli, kdy se rozhodnete pro samostatné bydlení, a je jedno, jestli s dobrou kamarádkou nebo se svým partnerem. Povinnosti si vás najdou tak jako tak. Z počátku to asi žádný med nebude a budete mít pocit, že vám všechno zabírá velké množství času, který byste mohli věnovat něčemu daleko příjemnějšímu a užitečnějšímu. Ale všechno chce svůj čas a také organizaci a z chyb, kterých jistě naděláte celou řadu, se poučit.
žena v domácnosti
Stanovte si to, co je podstatné, nenechte všechno pouze na sobě, některé činnosti přenechejte i tomu, kdo s vámi společnou domácnost sdílí. Dodržujte pravidelnost, den, kdy se budete věnovat úklidu a jiný, kdy třeba budete prát. Velký úklid, jako je mytí oken, dveří apod., si naplánujte dopředu a nezůstávejte na něj rozhodně osamoceně.
Jak to tedy udělat, aby byl váš dům nebo byt uklizený, byl čas na uvaření teplé večeře, byla dostatečně plná lednička a spíž a v koutě se nekrčila hromada nevyžehleného prádla?
Velký nákup můžete uskutečnit třeba při návratu ze zaměstnání domů, předtím si vyhotovte seznam, tím se zkrátí doba strávená v nákupním centru. Uklízení baví jen málokoho, proto si zbytečně nepřidělávejte práci tím, že po sobě běžně nebudete uklízet, to bylo mělo platit pro všechny, kteří s vámi žijí, pěkně každý za sebe.
velký úklid
Smiřte se s tím, že nikdy nic nebude stoprocentní, stejně tak denně teplé jídlo, někdy opravdu vystačíte se studenou večeří a rozhodně to neznamená, že půjdete spát o hladu. Pokud přeci jen bude někdo trvat na teplé večeři, neznamená to, že musíte u sporáku strávit několik hodin, existují desítky jídel, jejichž příprava zabere minimum času. Volit můžete také variantu vaření na dva či tři dny dopředu.
Domácnost není žádná věda, chce to jen cvik a zdravý nadhled.

Theme: Overlay by Kaira