Když potřebujete čarovat a malovat

Pokud jste začínající grafik, čaromág nebo jen přílišně zapálený jednotlivec, narazili jste na ten pravý článek, kde si rozebereme, které editory, opravdu za to stojící, si stáhnout.
textový editor

1) GIMP

GNU image manipulation program, neboli ten nejvíc klasický grafický editor, který poznají všichni, kteří začínali, začínají nebo budou začínat. Co se musí uznat za pravdu, tak oproti placeným nebo i jiným editorům značně zaostává a občasné pády se u něj také vyskytují, což dokáže naštvat hlavně ty zapálené, kteří si často neukládají projekty. Je však tím lepším, co jde zadarmo sehnat a na špičce se už dlouhou dobu drží a pokud chce někdo začít, je pro něj Gimp určitě dobrá volba. Je pravda, že uživatelské rozhraní je poněkud chaotičtější a člověk si na to musí zvyknout a jeho instalace provází celá řada reklam. Na internetu je však zdarma ke stažení s tím, že má dedikovanou celou webovou stránku.

2) Fotor

Další grafický program volně stažitelný online, který ocení zejména ti, kteří pracují s fotkami a chtějí vytvářet zajímavá díla, neboť v tomto programu můžete kombinovat až tři různé fotky najednou s rozličným stínováním a vytvořit tak jedinečná díla. Výhodou je, že není třeba nic stahovat, všechno lze dělat on-line a zdarma.

3) Pixl

Další on-line editor zdarma, který je nejvíce využívaným programem na celém světě. Využívá se hlavně pro e-komerci a byznys a má hned čtyři různé edice, všechny zdarma s tím, že dva z nich mohou být použity také jako aplikace.

4) PicMonkey

Pokud neplánujete graficky editovat za peníze, ale chcete si sami pro sebe udělat pouze pěkné obrázky, které budou stát za to, umístit je například na některé ze sociálních sítí a užít si jedinečnosti svých fotek spolu s přáteli, může pro vás být PicMonkey ta správná volba. Program také umožňuj vytvářet koláže – to samé se uplatní i pro chytré byznysmeny, kteří nechtějí platit grafika, protože potřebují naházet jenom pár produktů na jeden podklad.
siluety člověka
Tady to máte, 4 nejběžnější a nejužívanější a stále nejlepší programy, za které nemusíte platit. Všechny mají více méně dobře přehledné uživatelské rozhraní a velkou základnu uživatelů, kteří pro své oblíbené programy dělají možná až příliš. Zbývá tedy už jen na vás – na co tedy čekáte?

Theme: Overlay by Kaira