Jak vybrat správný zubní kartáček?

Kartáčků je nepřeberné množství, patří jim často celá ulička v supermarketu. Můžete vybírat mezi elektrickými, přírodními či nejběžnějšími plastovými. Mezi tím množstvím je mnohdy složité vybrat právě ten, který je nejlepší.

Elektrický

Poněkud vyšší pořizovací cena obvykle odrazuje spoustu lidí od nákupu. Jedná se však o velmi pohodlný a efektivní způsob čištění zubů. Po nákupu již stačí vyměňovat pouze nástavce.

Přírodní

Přírodní kartáčky jsou často vyrobeny z dřevěného materiálu s přírodními štětinami. Tyto kartáčky slibují menší uhlíkovou stopu a šetření všudypřítomného plastu. Dřevěná rukojeť by však měla stát na suchém místě, aby se zamezilo absorpci vody a následnému hnití dřeva.

dřevěný kartáček

Plastové

Pravděpodobně nejméně ekologický kartáček na zuby, neboť se musí vždy vyměnit celý produkt. V této kategorii si však vybere opravdu každý a pořizovací cena je velmi lichotivá i v případě kvalitních zubních kartáčků.

Ať už dáváte přednost jakémukoliv druhu, měli byste vždy kupovat kvalitní kartáček. Jak takový zubní kartáček vypadá?

Opravdu kvalitní kartáček nedráždí zubní sklovinu, čištění je příjemné a jemné. Naopak levné nekvalitní kartáčky často způsobují krvácení z dásní a čištění s nimi je velmi hrubé a nepříjemné.

Vždy vybírejte zubní kartáček podle stavu vašich zubů. Jestliže máte zuby citlivé, zvolte spíše kartáčky s měkkými štětinami. Pokud se na vašich zubech objevují pigmentové skvrny, používejte kartáčky se štětinami o středně silné až silné tvrdosti. Úroveň tvrdosti štětin by vám měl doporučit zubní lékař při pravidelné kontrole.

zubní kartáček

Pravidelně kontrolujte stav vašeho zubního kartáčku. Jeho výměna by měla nastat během počínajícího třetího měsíce užívání, velmi záleží na kvalitě a měkkosti štětin. Nevhodný kartáček má zdeformované štětiny či mu jich část chybí a nedostavuje se pocit vyčištěných zubů po jeho použití. Výměnu vašeho zubního kartáčku nepodceňujte, můžete tak zamezit mechanickým poškozením zubní skloviny či dásní.

Theme: Overlay by Kaira