Kořen Maca vám může významně pomoci při zvládání stresu

Stres a hormony

Hormonální rovnováha je jeden ze základních předpokladů spokojeného a zároveň poklidného a dlouhého života. Dosud se mělo za to, že ten nejvýznamnější vliv na naše zdraví má nevhodně poskládaný jídelníček, věnujeme pozornost zdravým tukům a omezení těch živočišných a ztužených, dbáme na vyšší příjem vlákniny, celozrnného pečiva i luštěnin, omezujeme konzumaci (hlavně) červeného masa, dbáme na přísun ovoce a zeleniny, cvičíme, sportujeme, pravidelně větráme, ale pořád nám nějaký dílek mozaiky schází.

přepracování a stres

Dokud totiž nebudou hormony v rovnováze, bude vše v těle fungovat jen na nějaký zlomek procent. Rovnováha, znamená především redukci hormonů stresových, tedy adrenalinu, noradrenalinu, kortizolu, aldosteronu atd. Produkují-li nadledvinky či štítná žláza těchto hormonů málo nebo příliš mnoho, má to neblahý vliv na imunitní systém a látkovou výměnu a některé další pochody v těle. V přírodě to bylo původně zařízeno tak, že přirozenou rovnováhu udržoval přiměřený pohyb a fyzická práce, dostatek odpočinku a spánku a pobytu na slunci. Nebylo nutné brát žádné léky, lidé prací na poli, zdravou výživou a s dostatkem času na relaxaci udržovali hormonální rovnováhu jaksi automaticky.

Ale dnes? Sedavá zaměstnání v uzavřených objektech, málo pohybu, nebo naopak extrémní sporty, neustálé spory, hádky, konflikty, příliš mnoho povinností, nedostatek času na sebe, poruchy spánku – to vše je stres a tím pádem vyšší hladiny stresových hormonů.

kořen adaptogenních bylin

Jak si pomoci přírodní cestou

Existují tzv. adaptogenní rostliny, které bez vedlejších efektů vyrovnávají hormony v těle do normálu a pomáhají zvládat a omezit vliv stresu na minimum. Patří mezi ně i Maca peruánská. Kořen Maca Energie života obsahuje velmi mnoho významných živin, zpracovává se sušením a rozemíláním na jemný prášek, který lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou.

Theme: Overlay by Kaira