Mám nápad, jdu do toho!

Je mi čerstvých 17 let, ještě studuji střední školu, ale již teď vím, že nechci být lékař, právník ani zámečník, či tesař. Já chci být podnikatel! S kamarádem jsme dali hlavy dohromady, a protože jsme oba studenti hotelových škol, tak jsme se rozhodli, že se již nechceme vzdělávat pouze mechanicky ve škole anebo na praxích, ale chceme pracovat na něčem svém. Chceme si otevřít pro začátek menší bar s diskotékou a uvidíme, jak se to rozjede. Plánů je plno, ale zkušeností málo. Máme trochu obavy, ale myslíme, že je ideální doba na něco takového. Věříme si a víme, že do toho dáme maximum. Jenže je možné začít podnikat ve věku, kdy ještě nejsme dospělí a oba dva stále studenti?
A samozřejmě, dobrý nápad!
Měli jsme obrovskou radost, když jsme zjistili, že náš zákon toto povoluje, ale! Čeká nás opravdu hodně starostí a zařizování, nejprve budeme muset požádat naše rodiče, nebo alespoň jednoho z nich, o podpis, že s naším záměrem souhlasí. Tento podpis je nesmírně důležitý pro následující soud, který proběhne a kde budeme muset obhájit svůj podnikatelský záměr. Poté si budeme muset zařídit živnostenské oprávnění. Takže si musíme držet palce a snažit se, i když existuje samozřejmě i jiná možnost, jak podnikat, ale ta se nám zase tolik nelíbí. Museli bychom požádat své rodiče a podnikat jakoby na ně. Ale my bychom chtěli tu svoji svobodu. Ale když se zamyslím, podnikání má úžasné výhody. Vím, že opravdu nerad toleruji autority a tady si budu šéfem sám.
Důležitá je disciplína.
Tedy já a můj kamarád, ale věřím, že si budeme rozumět i v práci, stejně jako ve škole. Další, co mě moc láká, je volnost, kterou podnikání přináší samozřejmě myslím jak tu finanční, tak i flexibilitu práce. Avšak, po rozhovoru s rodiči, mi došlo, že vše vidím trochu moc růžově. Je jasné, že si uberu trochu toho bezstarostného dětství. Budu se muset naučit řešit jisté problémy, se kterými bych zatím do styku vůbec přijít nemusel. Ale já věřím, že nám to za to stojí. Držte nám palce, ať to vše vyjde!

Theme: Overlay by Kaira