Nejlépe tři v jednom

S každodenním používáním počítačů se stalo nutností mít doma i multifunkční tiskárnu se skenerem a kopírkou. Do domácnosti nepotřebujeme nijak velkou a drahou tiskárnu, ale záleží na tom, k jakému účelu ji budeme používat, jak často budeme tisknout a jestli černobíle nebo barevně. Zvážíme samozřejmě prvotní investici, ale i náklady jejího dalšího provozu.
kopírka a skener
Taková domácí inkoustová tiskárna má nízkou pořizovací cenu, ale dražší náplně. Je proto vhodnější jen pro občasné tisknutí a kopírování. Pozor si však dejme na zaschnutí tiskové hlavy nebo ucpání inkoustových trysek, což hrozí při delším nepoužívání tiskárny.
Používání barevného inkoustu nepotřebujeme, když jen občas vytiskneme nebo okopírujeme nějaký tu stránku tiskopisu. Navíc tiskárna nechce fungovat, když jí dojde nějaká barva. Proto dobře zvážíme, jestli raději nekoupíme tiskárnu, která tiskne jen černobíle, abychom neprodražovali její provoz.
tonery v tiskárně
Při častějším tisknutí jsou odporučovány tiskárny laserové nebo LED tiskárny. Ty tisknou rychle, kvalitně a hlavně levně, zvláště v černobílém tisku. Jejich pořizovací cena je finančně náročnější, zvláště u barevných tiskáren cena bývá vyšší, ale majínízké náklady na provoz
Při výběru se zajímáme o tyto základní technické parametry:
·         Typ tiskárny, jestli je inkoustová nebo laserová
·         Rychlost a barva tisku, udává počet černobílých nebo barevných stran za minutu
·         Formát papíru, to znamená jeho maximální velikost, kterou lze použít. Standardně se tiskne na formát A4 a pokud nebudeme tisknout formát A3, nebudeme potřebovat ani tak rozměrnou tiskárnu
·         Hlučnost
·         Cena tiskárny a cena náplní
·         Rozměry tiskárny – multifunkční tiskárna zabere více místa
·         Připojení – přes kabel nebo bezdrátově
technologie tiskárny
Další doplňkové parametry jsou různých tiskáren různé. Jejich přednosti spíše využijí kanceláře a firmy. Patří k nim funkce, které usnadní a urychlí chod kanceláře, jako například oboustranný tisk, automatický podavač papírů a zásobník na papíry nebo vysoké tiskové rozlišení. Za všechny tyto funkce si však musíme připlatit.

Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira