Pojistka na blbost – zbytečnost nebo nezbytnost?

·        Pojištění odpovědnosti zaměstnance
V 99% případů po vás bude zaměstnavatel vyžadovat uzavření právě tohoto druhu pojistky. O co jde? Představte si, že pracujete v prodejně s drahými mobilními telefony. Nedopatřením vám jeden z nich upadne na zem, rozbije se a škoda v hodnotě 20 000 Kč je na světě. Před očima se vám začínají míhat hvězdičky, jelikož si právě uvědomujete, že se jedná o výši vašeho měsíčního platu a je celkem pochopitelné, že zaměstnavatel bude vyžadovat úhradu škody. Pokud v tomto případě máte sjednáno pojištění odpovědnosti, můžete klidně spát. Pokud však ne, zřejmě byste měli začít plánovat rozpis přesčasových hodin. Pojišťovna za vás neuhradí částku v celé výši. Při podpisu pojistné smlouvy budete vyzváni k rozmyslu nad tím, jakou částí se chcete na případných škodách podílet. Výše spoluúčasti se pohybuje většinou od 0 do 30% a od její výšese potom odvíjí částka ročního pojistného.
propisky a mince na dokumentech
·        Pojištění profesní odpovědnosti
Jedná se o pojištění pro ty druhy profesí, při kterých jejich vykonavatel může způsobit škodu vlivem vlastního profesního pochybení. Nejčastěji se jedná o účetní, daňové a finanční poradce, lékaře, ale i profesionální řidiče např. MHD nebo kamionové dopravy. Tento druh pojištění hradí škody majetkové, zdravotní i finanční rovněž se sjednanou spoluúčastí.
·        Pojištění odpovědnosti vlastníka nemovitosti
Pojištění domácnosti či nemovitosti je v dnešní době věcí již samozřejmou. Toto pojištění, které se dá ve většině případů sjednat jako doplňkové právě k těmto běžným, mnoho pojistníků nevyužívá. Proč? Vždyť za svůj majetek nesete odpovědnost a tudíž i škody způsobené jeho využíváním jsou vaší starostí. Padající sníh ze střehy, zledovatělá příjezdová cesta k domu a spousta dalších číhajících nebezpečí, které mohou vám i vaší peněžence způsobit nemalé problémy.
pes s hadicí
·        Pojištění občanské odpovědnosti
Vašemu domácímu mazlíčkovi se nelíbí sousedovy slepice a tak si s nimi jednoduše poradí po svém. Soused měl samozřejmě ke slepicím nějaký vztah. Slepice mu dávaly vajíčka, která prodával. To znamená ušlý zisk, který může dosahovat tisíců. Pokud máte pojištění, máte vystaráno.
Vaše divočejší dítko rozbije při návštěvě nábytkového centra prosklenou obývací stěnu, shodí drahou vázu nebo jich shodí dokonce několik. Existuje spousta dalších méně či více katastrofických scénářů situací, které mohou nastat a znempříjemnit vám život. Proto i v tomto případě si rozmyslete, zda se vám vyplatí ušetřit 500 Kč ročně a modlit se každé ráno, ať se ten den nic nepřihodí nebo tuto nepatrnou částku zaplatit a žít si v poklidu.
 

Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira