Nosíte si práci domů?

Pracujete poctivě a šéf od Vás chce víc a víc? Pokud Vás do toho práce baví, je napůl vyhráno. V kanceláři jste dlouhé hodiny a doma na Vás manželka čeká s večeří, anebo nachystaná jít do kina, na které jste úplně zapomněl. To se stává a není to bohužel neobvyklé. Pomůže si to pořádně promyslet a zvážit možnost, že práci prostě doděláte doma. Není důležité, jestli z domu pracujete občas nebo každý den, podstatné je, jak si to zařídit, aby Vás nic nerušilo a měli jste na práci klid. Je třeba si nastavit určitá pravidla a podmínky, za jakých budete doma pracovat.
notebook na stole
Najděte si klidný kout na práci
Vytvořte si svůj vlastní prostor určený pouze na Vaši práci. Může to být nejmenší pokoj v bytě, pracovní kout v ložnici, nebo alespoň počítačový stůl v obýváku oddělený např. knihovnou, díky níž si vytvoříte polo-uzavřený prostor sami pro sebe. Pokud máte dům, možností máte více, můžete si předělat komoru na harampádí nebo nepoužívanou špajz a ani Vás to nemusí stát moc peněz. Stačí vymalovat, položit koberec, do stropního osvětlení dát silnější žárovku, ustavit stůl, počítač, tiskárnu, napojit internet, dát lampičku na stůl, k tomu pohodlnou židli, potřebné pracovní pomůcky na stůl a můžete začít. A jestli vykonáváte práci doma jen příležitostně a v malém rozsahu, dá se pracovat i v pohodlí obýváku, na sedačce nebo v křesle s notebookem na klíně, hlavní je mít na chvíli klid.

Nenechte se rozptylovat
Většinou domácí prostředí rozptyluje a svádí k častým přestávkám a jiným činnostem než je práce. Surfujete na internetu, pouštíte si videa, koukáte na film, svačinka sem, svačinka tam, telefonáty s kamarády apod. Většina lidí to vnímá tak, že když je doma, odpočívá. A nuťte se potom k perfektně odvedené práci. Děti pobíhají kolem, chtějí si s Vámi hrát, manželka za Vámi sem tam přijde pro Vás s nedůležitou otázkou a soustředění je pryč.
práce z domu
Chce to sebe-disciplínu
Musíte si nastavit jasná pravidla, jak skloubit práci doma s chodem domácnosti. To je zapotřebí především u dlouhodobé práce, kdy jste v podstatě celý den doma a ven chodíte maximálně vyvenčit psa. Je dobré si nastavit tzv. pracovní dobu, od kdy do kdy budete pracovat, kdy si vyčleníte čas na oběd nebo na přestávku. Pokud zajdete dál, můžete si své pracovní hodiny napsat na papír a přilepit na dveře pokoje. To aby ostatní členové rodiny věděli, kdy Vás mohou a kdy by neměli vyrušovat od práce.

Úspěch se dostaví
Nejdůležitější na tom je, na svém vytrvat a uvědomit si priority. Je zapotřebí vydělávat peníze, a když už máte tu možnost pracovat z domova, jistě o to nechcete přijít svou leností, nedodržováním termínů nebo na poslední chvíli odevzdanou lajdáckou prací. To by byla škoda. Stačí se přizpůsobit chodu domácnosti a chod domácnosti přizpůsobit Vám. Za čas si na to všichni zvyknou a Vaše pracovna, kout, nebo pracovní místo bude nedotknutelnou samozřejmostí a všichni jej budou respektovat.

Theme: Overlay by Kaira