Pracujete často na počítači? Chraňte své zdraví prevencí

Důsledky takového sezení nemusíte pocítit hned, ale třeba až za pár let. Tělo http://kulturistika.ronnie.cz/c-8948-zasobnik-cviku-3-hrudnik-rozpazovaci-cviky.html se vám nepěkně odmění za ty dlouhé hodiny, kdy jste proseděli u počítače a nedbali na prevenci. Samozřejmě, pokud to vaše práce vyžaduje, není zbytí a musíte se věnovat činnosti u počítače. Ale zdravotním rizikům lze předcházet.

Pohyb

Při takové sedavé práci často zapomínáme na to, že naše tělo potřebuje také pohyb. A proto bychom ho měli našemu pohybovému aparátu dopřát každý den. I když jste pracovně vytížení, najděte si každou hodinu alespoň pět minut, abyste se trochu protáhli. Obejděte si pár koleček, zacvičte si pár jednoduchých cviků, nebo v nejlepším případě se jděte na chvilku projít na čerstvý vzduch. Mimo pracovní dny se snažte odpočívat aktivně, například formou některého sportu.

počítač

Modré světlo

Počítače, mobily, tablety a jiná elektronika ze svých displejů vyzařují modré světlo. Příliš dlouhé působení modrého světla na naše oči může mít negativní důsledky, například v podobě unavených očí, pálících očí nebo narušení spánkového rytmu. Proto byste své oči měli chránit, a to především v období, kdy už je tma a vy se za chvilku budete ukládat ke spánku. Pro ochranu svých očí můžete využít brýle proti modrému světlu Luxbryle.cz

modré světlo

Správné sezení

I když to může být někdy obtížné, snažte se myslet na správnou polohu svého těla při sezení u počítače. Stůl by měl být ve stejné úrovni jako vaše lokty a vaše ruce by měli svírat úhel devadesát stupňů, stejně jako lýtko se stehnem v koleni. Vzdálenost očí od monitoru by měla být zhruba 45–70 cm. Nehrbte se u sezení, vaše židle by vám měla umožňovat rovné sezení zad.

Využijte ergonomické pomůcky

Na trhu je dnes k dostání spoustu ergonomických pomůcek, které mohou pomoci vašemu tělo při dlouhém sezení u počítače. Dbejte na výběr správné židle, která vám umožní pevný opěr a rovné sezení. Existují i ergonomické klávesnice, podložky pod myš a další vychytávky, které vám vaši práci velmi zpříjemní.

Theme: Overlay by Kaira