Šaty pro letošní jaro a léto

Jaro nás potěšilo příjemným teplým počasím, a tak se můžeme radovat z toho, že brzy odlehčíme svůj šatník. Většina z nás dala v zimě přednost teplejšímu oblečení v podobě kalhot či legín a teď se nemůže dočkat, až si na sebe vezme sukně či šaty. Skutečně nemusíte radikálně měnit šatník, mnoho módních trendů přeznívá z loňska.
módní přehlídka
Pohodlí, ale i grácie a noblesa, takové požadavky kladou návrháři na šaty z letošní kolekce. Žensky působící rozevláté dlouhé šaty nebo plisované sukně, úzké padnoucí šaty v mini i midi délce nebo košilové šaty, které sluší každému typu postavy a rozhodně nesmí scházet v žádném šatníku.
Do módy se vracejí prvky z 80. let, ať už ve střihu nebo v barevnosti. Střih zvýrazňuje ramena nabíranými krátkými rukávy, volány a mašle jsou typickým femininním prvkem. Zpět jsou „osmdesátkové“ dezény a výrazné potisky, ale vedle nich se úspěšně prosazují zvířecí vzory a ke slovu se hlásí i batika.
Odvážnější z nás se nechají okouzlit šněrováním nebo třásněmi. Krajka byla v oblibě už v minulých letech a zdobí oděvy nadále, ale skutečným letošním hitem jsou háčkované šaty. Do těch se prostě zamilujete, od elegantních exemplářů až po ležérní kusy. Sázíte‑li však na jednoduchost a eleganci, zvolte jednobarevné či decentně proužkované šaty.
Máte ve svém šatníku béžové kousky? Pak máte vyhráno, odstíny béžové budou patřit k nejoblíbenějším. Mezi trendy barvy sezóny se řadí pastelové tóny, které se budou s béžovou skvěle kombinovat. Milovnice výrazné barevnosti potěší zářivé neony, stejně jako zlaté, žluté, oranžové a červené odstíny.
modelka na molu
Stokrát opakované klišé, že malé černé jsou nepostradatelným kouskem, je letos překonáno. Vy, kterým černá nesluší a přidává jim léta, vyzkoušejte jejich bílou variantu. Na výsluní se totiž dostávají apartní malé bílé šaty.
Ženskost, elegance, přirozenost. To by mělo vyzařovat z šatů v nadcházející sezóně. Šaty v délkách od mini po maxi budou působit žensky, vkusně a nenuceně. Rozhodujícím faktorem však bude slušivost.

Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira