Zatoužili jste po ještěrovi?

Stále více na atraktivitě nabývá chov ještěrů. Možná proto, že nám připomínají zvířata z dob dávno minulých nebo pro jejich netradiční vzhled. Jejich chov není až tak časově náročný, jako u jiných domácích mazlíčků. Než si toto zvíře pořídíme, měli bychom si zjistit podmínky chovu. Rozhodně by si ještěry neměli pořizovat lidé, kteří nesnáší hmyz. Většinu plazů je nutné krmit cvrčky, švábi, moučnými červy a jinou hmyzí havětí, kterou budete muset mít doma. Sice ještěrům můžete jídelníček obohatit o saláty nebo přezrálé ovoce, ale podstatnou část jejich jídelníčku tvoří zmíněný hmyz.
ještěr na klacku
Velikost terária volte podle potřeb zvoleného plaza. Někteří upřednostní terárium širší, jiní potřebují k pohybu vyšší prostor. Budou to ti, kteří se ve volné přírodě pohybují na stromech.
Každé terárium musí mít odvětrávací prostor, aby byl dosažen dostatečný přívod vzduchu. Důležité je udržení vyšší vzdušné vlhkosti a dostatek tepla. Budete muset počítat s osvětlením, tedy se spotřebou energie. Nutné je také UV záření. Ještěři jsou nároční na dostatek vitamínu D. Nároky na teplo a vlhkost prostředí, si musíte u každého jednotlivého druhu nastudovat.
Pokud jste vyloženě začátečníci, vyberte si takového ještěra, který nároky na chov nemá příliš vysoké. Předejte případnému zklamání z úhynu zvířete, nehledě na to, že pořizovací ceny plazů nejsou zrovna levnou záležitostí.
zelená ještěrka
Pro teraristy začátečníky budou vhodnou volbou Felsumy madagaskarské. Jsou to zajímavě zbarvení ještěři. Barva těla je světle zelená s červenými znaky na zádech. Patří mezi nejčastěji chované ještěry pro svou přizpůsobivost. Felsumy rádi lezou po stromech, je nutné jim tuto aktivitu umožnit i v teráriu. Umístěte do terária dostatečné množství větví nebo bambusových výhonků.
Pokud se pro chov definitivně rozhodnete, kupte si zvíře od zkušených chovatelů.
 

Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira