Umělý kámen splní i ty nejvíce náročné požadavky

Hledáte dokonalý materiál do své kuchyně? Chtěli byste mít k ruce parádní kuchyňskou desku, která snese libovolné pracovní zacházení, a přesto stále skvěle vypadá? Takovou pracovní desku, která dodá vaší kuchyni punc luxusu?
Pokud jde o pracovní desku z umělého kamene, tak nemůžete zvolit lépe. Proto byste na ni měli zaměřit svou pozornost, neboť splňuje i ty nejvyšší pracovní požadavky spolu s dokonalým vzhledem. V umělém kameni se tak snoubí kvalita s krásou přírodního materiálu.

kuchyňská deska

Možná nyní uvažujete nad tím, zda by nakonec nebylo lepší zvolit naprosto přírodní materiál v podobě přírodního kamene. Nicméně tak tomu není. Přírodní kámen je jistě krásný, ovšem ne všechny druhy kamene se hodí na všechno. A tak zatímco je například žula velice vhodná do kuchyně, tak mramor se tam příliš nehodí – ten uplatníte spíše v koupelně. Věc se má ovšem tak, že díky přirozené pórovité struktuře kamene může docházet k prosakování kapalin a přejímání barev a vůní. Velkým problémem je i to, pokud omylem položíte na kamennou desku horké nádobí. A navíc byste měli počítat s tím, že přechody jednotlivých kamenných desek budou ve vaší kuchyni více než patrné.

otevřená kuchyně

Ovšem právě tam, kde má přírodní kámen mezery v užívání, jej umělý kámen dokonale nahrazuje. Umělý kámen je opravdu dokonale odolný, což znamená, že na něm můžete krájet potraviny bez dřevěného prkénka a nehrozí žádné poničení jeho povrchu. Odolává škrábancům, chemikáliím, netrpí nasákavostí ani nemění svou barvu a nepřejímá zápach. Problém tak není ani rozlitá šťáva z citrónu anebo ocet. Navíc se nemusíte bát ani prudkých teplotních výkyvů, pokud náhodou na pracovní desku z umělého kamene odložíte horký hrnec.
Jak je tedy vidět, tak dokonalým materiálem do vaší kuchyně, je právě umělý kámen: můžete ho použít jak na zhotovení pracovní desky, tak třeba na obložení zadní části kuchyně.

Theme: Overlay by Kaira