Rodinné domy na klíč na Vysočině ve stylu dřevostaveb

Mít střechu nad hlavou je základní předpoklad klidného života v dnešní neklidné a rozbouřené době. Jistě budete namítat, že existují lidé bez domova, někteří se jimi stali nechtěně a neočekávaně, jiným to spíše vyhovuje, ale chtěli byste i vy takto žít, být závislí na příspěvcích dobročinných lidí, na nějaké stravě poskytnuté v azylových domech a na přespávání v mrazivém období kdesi ve spacáku, s omezenými hygienickými možnostmi?

moderní dřevostavba

Bydlení na Vysočině ve svém rodinném domě

Pokud tedy nebudeme bezdomovectví považovat za optimální řešení a životní styl, máme několik možností, jak žít – buď si pronajmout byt či dům, anebo je vlastnit. Vlastnictví bytů je dnes spojováno s obrovskými investicemi, jak s pořizovacími náklady (rostoucí cena bytů na trhu), tak i s náklady provozními (energie a domovní fond údržby).

Ve srovnání s byty stále lépe vychází vlastní dům, půjde-li o rodinné domy na klíč Vysočina hbstavby.com, půjde o novostavbu s minimálními nároky na údržbu, alespoň v nadcházejícím desetiletí, a bude možné snížit náklady provozní i díky vlastní studni, fotovoltaice a vytápění dřevem.

luční květy

Podstatný rozdíl, který bychom měli zmínit, je ovšem v prostředí a ve vlastním soukromí. Chcete-li srovnávat bydlení na sídlišti, v přelidněné aglomeraci s pobytem na okraji lesa na Vysočině, kde je klid a pohoda, bude vám jasné, která volba váš život posune někam kupředu, s ohledem na vaše zdraví a udržení životní pohody a vyrovnanosti.

To podstatné, co by vás mělo kromě technického zázemí ohledně dřevostaveb zajímat, je výběr vhodného pozemku. Budete tu totiž pravděpodobně žít po zbytek života, a možná, že po vás i vaši potomci, takže věnujte výběru pozemku a vhodné lokality dostatek času. Výhodou Vysočiny je, že je tu celá řada krásných míst, např. v CHKO Žďárské vrchy, na Havlíčkobrodsku, nedaleko Telče či na březích řeky Sázavy.

Theme: Overlay by Kaira